Saako mies ottaa uuden naisen asumaan

Anonyymi

taloon josta omistan puolet? Mies ei ole sitä lunastanut minulta, enkä ole ottanut vuokralaista sinne. Nainen ei maksa mitään omistamastani talon puolikkaasta, ei mulle eikä miehelle!! Miksi pitä antaa asua ilmaiseksi, ja talossa on mun tavaroitani, huonekaluja joita hän kuluttaa, astioita, sisustustavaraa!! Nyt ne ovat likaiset ja käyttökelvottomat kun vieras akka siellä pehtaroi.
Eihän se niin käy, joko ukko ostaa sen puolikkaan tai akka pihalle! En aio maksaa akan asumistani itse. Akka ostamaan tai makskoot mulle vuokraa ja se onkin sittenkallis vuokra. tavarat heitän kaatopaikalle, niitä ei voi enää käyttää. paitsi jos akka ostaa ne korkeaan hintaan. Ei ole sitten mikään halpa keikka tämän jälkeen.
Mun uusi ihana mieskin sanoi että tosta pitää tehdä lakiasia jos ei muuten selvene.

7

237

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuohon yksi ratkaisu , ositus , jollei kumpikaan osta toista ulos, niin kämppä myyntiin ja rahat puoliksi.

    • Anonyymi

      Ei kaikki maksa, asuu vaan. Näitä ilmaisasujia on asuu vain sen verran ettei voi sanoa siellä asuvansa, näin ei tarvi osgtaa eikä maksaaa vuokraa. Mies yleensä maksaa ja jättää sen vuoksi elarit maksamatta.

    • Anonyymi

      Myy se puolikkaasi sille naiselle.
      Miksi sulla on yhteisasunto exän kanssa, kun kuitenkin kummallakin jo uudet kumppanit joiden kanssa asutte, onko ositus jäänyt tekemättä siinä temmellyksessä , kun uudet astu kuvioon, kehoitan mitä pikimmiten osoituksen tekoon.

      • Anonyymi

        Jos se akka ei asu siellä ei halua muuttaa ettei tarvi ostaa eikä maksaa vuokraa!!!! Monet tekee niin että saa asua ilmaiseksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos se akka ei asu siellä ei halua muuttaa ettei tarvi ostaa eikä maksaa vuokraa!!!! Monet tekee niin että saa asua ilmaiseksi.

        Älä jankuta siitä asumisesta ,vaan ala tekemään sitä ositusta exäsi kanssa , ei tuossa tilanteessa auta parkuminen ala toimia .


    • Anonyymi

      Aloittaja menee itseensä vaan. Mitäs olet niin huono, että ainut jätetään.

      • Anonyymi

        Mitenkä ihminen menee itseensä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      898
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. Mikä oli vuosi kun tutustuitte?

      🤗
      Ikävä
      32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe