Saako mies ottaa uuden naisen asumaan

Anonyymi

taloon josta omistan puolet? Mies ei ole sitä lunastanut minulta, enkä ole ottanut vuokralaista sinne. Nainen ei maksa mitään omistamastani talon puolikkaasta, ei mulle eikä miehelle!! Miksi pitä antaa asua ilmaiseksi, ja talossa on mun tavaroitani, huonekaluja joita hän kuluttaa, astioita, sisustustavaraa!! Nyt ne ovat likaiset ja käyttökelvottomat kun vieras akka siellä pehtaroi.
Eihän se niin käy, joko ukko ostaa sen puolikkaan tai akka pihalle! En aio maksaa akan asumistani itse. Akka ostamaan tai makskoot mulle vuokraa ja se onkin sittenkallis vuokra. tavarat heitän kaatopaikalle, niitä ei voi enää käyttää. paitsi jos akka ostaa ne korkeaan hintaan. Ei ole sitten mikään halpa keikka tämän jälkeen.
Mun uusi ihana mieskin sanoi että tosta pitää tehdä lakiasia jos ei muuten selvene.

7

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuohon yksi ratkaisu , ositus , jollei kumpikaan osta toista ulos, niin kämppä myyntiin ja rahat puoliksi.

    • Anonyymi

      Ei kaikki maksa, asuu vaan. Näitä ilmaisasujia on asuu vain sen verran ettei voi sanoa siellä asuvansa, näin ei tarvi osgtaa eikä maksaaa vuokraa. Mies yleensä maksaa ja jättää sen vuoksi elarit maksamatta.

    • Anonyymi

      Myy se puolikkaasi sille naiselle.
      Miksi sulla on yhteisasunto exän kanssa, kun kuitenkin kummallakin jo uudet kumppanit joiden kanssa asutte, onko ositus jäänyt tekemättä siinä temmellyksessä , kun uudet astu kuvioon, kehoitan mitä pikimmiten osoituksen tekoon.

      • Anonyymi

        Jos se akka ei asu siellä ei halua muuttaa ettei tarvi ostaa eikä maksaa vuokraa!!!! Monet tekee niin että saa asua ilmaiseksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos se akka ei asu siellä ei halua muuttaa ettei tarvi ostaa eikä maksaa vuokraa!!!! Monet tekee niin että saa asua ilmaiseksi.

        Älä jankuta siitä asumisesta ,vaan ala tekemään sitä ositusta exäsi kanssa , ei tuossa tilanteessa auta parkuminen ala toimia .


    • Anonyymi

      Aloittaja menee itseensä vaan. Mitäs olet niin huono, että ainut jätetään.

      • Anonyymi

        Mitenkä ihminen menee itseensä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2433
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1271
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      917
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      135
      848
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      841
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      817
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      786
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      755
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      742
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      694
    Aihe