Autossani palaa ESP-valo lähes koko ajan. Ainoastaan kun akkukengän irroittaa vähäksi aikaa ja kytkee takaisin niin sitten voi ajella muutaman tunnin ilman ESP-valon loistetta.
Onko kyseisen automallin tyyppivika?
Mistä etsiä mahdollista vikaa kun mitään vikakoodiakaan ei tallenna.
Samaisessa autossa myös tyhjäkäynti seilaa vähän väliä 800-1000 rpm/min.
Autoon on vaihdettu jo aiemmin lambda-anturi sekä katalysaattori mutta näilläkään mikään ei muuttunut. Em. kerrottiin olevan ns. ongelman lähde.
VW NEW BEETLE vm.-00 ESP-valo palaa
3
3572
Vastaukset
ESP ja moottoriongelmat tuskin ovat yhteydessä toisiinsa, patsi jos ECU paskana, jota epäilen suuresti. ESP ja ABS ongelmat johtavat yleensä juurensa jarruihin ja niihin liittyviin antureihin ja johdotuksiin. Vaikeaa uskoa ettei vikakoodia ole jos valo palaa... millä olet koodit lukenut?
- Anonyymi
Sen valon päältä on varmaan teippi irronnu, laita uusi teippi niin loiste katoaa. Turvallista matkaa toivottaa K-Auton väki, autoilijoiden asialla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401938- 1881607
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461240Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40779
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23722Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637