Paljon kohistiin, että vanhatpantterit tulee kysytyksi voimavaraksi työmarkkinoille. Toisin on käynyt. Kenkää panttereille jaettu liukuhihnamaisesti.
Tänä päivänä kokemus ja amattitaiton on pahasta.
Ainakin polilta tulleille märkäkorva kokemattomille poikasille. Haluavat vain samallaisia kokemattomia ideallisia suden tekijöitä.
Vanhatpantterit
7
448
Vastaukset
- Sondi
sitten on? Nuo sudentekijät, vai se että sait itse kenkää, tai et pääse töihin? Vai oletko vain muuten huolestunut tämän yhteiskunnan rappeutumisesta?
- iskussa
"vain muuten huolestunut tämän yhteiskunnan rappeutumisesta? "
Ehkä edellinen.
No eläkepäivät odottaa, muta kun surkutellaan ja valitellaan, etei ihmiset viitsi vanhana..
Syy, kyllä löytyy noista märkäkorvisista kokematomista Klopeista, joilla ei ole käytännön kokemusta! iskussa kirjoitti:
"vain muuten huolestunut tämän yhteiskunnan rappeutumisesta? "
Ehkä edellinen.
No eläkepäivät odottaa, muta kun surkutellaan ja valitellaan, etei ihmiset viitsi vanhana..
Syy, kyllä löytyy noista märkäkorvisista kokematomista Klopeista, joilla ei ole käytännön kokemusta!Monissa yrityksissä on huomattu, että parhaiten pärjätään silloin kun on yrityksen palveluksessa on sekä "märkäkorvia" että vanhoja panttereita. - Toisiamme arvostamalla voisimme varmaan parhaiten itsekin edistää "aatetta".
Ainakin minä tunnen monia nuoria erinomaisen asiantuntevia ihmisiä, jotka osaavat arvostaa myös ikääntyviä työntekijöitä. Joidenkin ikääntyvien näyttää olevan vaikeata hyväksyä nuoria esimiehiä ja luottaa heidän osaamiseensa.
En yhtään ihmettele, että jotkut "märkäkorvat" eivät halua tai uskalla palkata meitä vanhoja panttereita. ;)
Sitäpaitsi niitä hyvin koulutettuja saa halvemmalla ja tuottavathan he iloa silmällekin. ;)
- Sisuuntunut
tein samaa työtä, kunnes jouduin leikkaukseen ja 7 kk:n sairaslomalle. Töihin tultuani oli omat työt jaettu muille, joten nyt pilipali hommia tehdessä istun suurimman osan aikaani Internetin ääressä ja kehun kaikille miten helpolla pääsen. Muut,jotka joutuvat tekemään töitäni ovat tietysti nyreissään. Valitus on kylläkin työsuojelupiirissä allekirjoitustani vailla. Mutta en tiedä haluanko edes enää sitä stressaavaa työtä.
- Sondi
että norja on niska meillä 50:llä. Tai sitten kauhea pelko elintason laskusta. Ei ihmisen tarvi sietää pompottelua. Sitä on tehtävä johtopäätökset, ja poistuttava sellaisista hommista mikä ei ole arvolleen sopivaa. Tietenkin hetki on valittava oikein, eli mieluimmin potkut, kuin irtisanoutuminen. Ja sitten vai yhteiskunnan elätiksi. Sillä pärjää oikein hyvin.
- Sisuuntunut
Sondi kirjoitti:
että norja on niska meillä 50:llä. Tai sitten kauhea pelko elintason laskusta. Ei ihmisen tarvi sietää pompottelua. Sitä on tehtävä johtopäätökset, ja poistuttava sellaisista hommista mikä ei ole arvolleen sopivaa. Tietenkin hetki on valittava oikein, eli mieluimmin potkut, kuin irtisanoutuminen. Ja sitten vai yhteiskunnan elätiksi. Sillä pärjää oikein hyvin.
jos on iso asunto alla, työttömyyskassa hoidossa,
oma vene, ei varmaan yhteiskunta antaisi penniäkään. - Sondi
Sisuuntunut kirjoitti:
jos on iso asunto alla, työttömyyskassa hoidossa,
oma vene, ei varmaan yhteiskunta antaisi penniäkään.kaikki edellytykset heittäytyä rennoksi. Kassa antaa ensimmäiset 500 pv, ja sitten vain pikkuhiljaa tarpeen mukaan omaisuutta lihoiksi. Ei sitä ihminen kaikkea tarvi, mitä on nuoruudessa tullut haalittua. Sanoo nimim. "kokemusta on". :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351432
- 1101193
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261023Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89974Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313871- 99823
- 38712
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644