Uuden Corollan saisi vuokrata vuodeksi 339€/kk.
Ei aivan pahalta kuulosta. Kilometriraja on 15000. Meillä on ollut vuosittain hiukan alle tuon, että sen puolesta olisi passeli.
En ole käynyt kysymässä hyvittävätkö hyvin nykyisestä kotterosta. Muutaman tonnin arvoinen kiesi, että ei sen niin väliä jos jonkun satasen heittää hyvityshinta muihin vaihtoehtoihin.
Toinen vaihtoehto olisi tietenkin joku perinteinen vaihto uudempaan käytettyyn. Siinä pääsisi ehkä vähän halvemmalla?
Ei aivan pahalta kuulosta. Kilometriraja on 15000. Meillä on ollut vuosittain hiukan alle tuon, että sen puolesta olisi passeli.
En ole käynyt kysymässä hyvittävätkö hyvin nykyisestä kotterosta. Muutaman tonnin arvoinen kiesi, että ei sen niin väliä jos jonkun satasen heittää hyvityshinta muihin vaihtoehtoihin.
Toinen vaihtoehto olisi tietenkin joku perinteinen vaihto uudempaan käytettyyn. Siinä pääsisi ehkä vähän halvemmalla?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hybridiä ei saa noin halvalla.
Varis on halvin kevytauto taunolle ja tyynelle!
Yaris+1.5+Hybrid+juhlavuoden+2020+malli+on+parempi+ja+tilavampi+kuin+VW+Golf.+Sitäpaitsi+vastaavan+tehoinen+Golf+maksaa+50%+enemmän.+Tämä+on+faktaa,+ei+tarvii+tarkistaa.
Golf 1.0 hakkaa kipposi mennen tullen.
Sulla vaan on Golf 1.6 vuosimallia -97. Siksi sua v*tuttaa.
Pitkäaikainen altistus Tojoille häivyttää todellisuudentajun ja saa olettamaan ihan mitä mieleen juolahtaa.
Myynti vai vuokra? Luottopäätös vaaditaan ja käyttäjä maksaa vakuutukset js huollon.
https://toyotaairport.sivuviidakko.fi/yritys/tarjoukset-ja-kampanjat/auto-vuodeksi.html
12kk sopimus ja winter pack 490e. Maksat siis talvirenkaista 490e yhtä talvea varten. Vai saako ne renkaat ja vanteet sopimuksen päätteeksi pitää ja mihin ne sitten laittaa?
12kk sopimus joka tapauksessa todella lyhyt, siinä ottaa suurimman arvonlaskun kantaakseen. 24-60kk sopimukset tulisivat melko varmasti paljon edullisemmiksi.
Ahaa..
”poikkeava viimeinen erä eli sopimuksen mukainen taattu lunastushinta 13 kk 27.460,87€. ”
Eli voi sen vuoden kuluttua ostaa itselleen / tehdä sopimuksen uudesta rahoituksesta. Tämä optio voi sitten laskea pidemmän välin kuukausihintaa. Ja onpahan vaihtoehtona antaa auto vuoden kuluttua takaisin, jos ei tunnu hyvältä.
Santanderin All In Onessa vastaavan Corollan kk-hinta 36kk/45tkm sopimuksella 438e/kk. Tähän nähden tuo Toyotan sivujen hinta tuntuu kovalta tarjoukselta.
K-Caarasta Golf 24kk/20tkm 627e/kk, mutta sisältää huollot. Aivan järjetön hinta.
Ald:n kautta Kia Rio kalliimpi kuin tuo Corolla, minkä ovh taitaa olla tuplat.
Nyt näyttää Corollasta olevan todella kova tarjous.
Tuo auto vuodeksi kk-maksu (339 eur/kk) sisältää winter packin ja on varsinkin vuoden soppariksi kova tarjous. Kk-maksut siis pyöreästi neljä tonnia vuoden ajalta - vaihtoehtona jos ostaa uuden Corollan ja myy sen vuoden päästä suoralla kaupalla liikkeeseen takaisin niin aika varmasti ostohinnasta häviää enemmän kuin nuo neljä tonnia.