Väärä putosi!

BB:n äänestäjät taitavat olla jotenkin älyllisesti rajoittuneita. Timohan sieltä nyt olisi pitänyt ensin tiputtaa. Joku kirjoitti jossain "Tapetti-Timo". No Timo on sinällään ihan OK ja ns. normaaleinkin siellä, mutta siinähän se ongelma juuri onkin. Kyse kun on viihdeohjelmasta, johon ei ehkä pitäisi valita tylsiä opettajan, kauppiaan tai automyyjän näköisiä taviksia, kuten Timo, ja "määrätietoinen" Kimmokin kuuluu samaan sarjaan. No ainakin "hiljaisuuden määrä" on jo hyvin hänellä tiedossa. :)

No ei pitäis moittia vielä näin alussa ketään. Kyllä kai se siitä. Emmassa olisi mielestäni ollut vielä potentiaalia ja jotain "salaperäistä". Nyt se jäi näkemättä. Samoin Tarina kuuluu viihdearvon takia tietenkin taloon.

BB:n sääntöä olisi pitänyt muuttaa niin, että ensimmäinen pudotus tulee vasta 2 viikon kuluttua. Sama sääntömuutos myös Selviytyjiin. Tanssii tähtien kanssahan näin jo onkin.
24112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Tarina sieltä olisi joutanut lähtemään.
Omahyväinen , minä, minä tyyppi.
Kyllä se Timokin vielä alkaa repeileen kun katselee tuota touhua..
Miten kauan kestää pinna.

Äänestä

Olen hyvä ihmistuntija ja inhosin välittömästi Emmaa, aivan oikea lähti. Hyvähän se on, että jokaisesta joku tykkää.

Äänestä
  • OIKEA LÄHTI. Emma oli vastenmielinen. Tarina lähtee seuraavaksi, toivon niin.

    1Äänestä

Olisiko äänestys pelkkää silmän lumetta. Tarina saa tällä hetkellä eniten tilaa tv-ajasta ja voitti äänestyksen ihmeellisellä nousulla, vaikka häntä selvästi vihataan. Ohjelma yrittää selvästi levittää viher-vasemmistolaista agendaa ja Emma ei sopinut siihen kärkkäillä mielipiteillään. Olisihan se formaatille aikamoinen takaisku ollut kun ensimmäisenä olisikin tippunut panseksuaalinen puunhalaaja feministi, joka on vieläpä vegaani eikä juo alkoholia.

Äänestä
  • Minuakin tuo Tärinä ärsyttää Kevinin jälkeen eniten, mutta on hyvä, etteä juuri nuo inhokit ovat talossa, sillä ilman heitä ei juuri katsottavaa olisi. Emmassa oli jotain vastenmielistä, mutta sanoihan hän, että häntä rakastetaan tai inhotaan, välimuotoja ei ole. Näinhän se meni. Suurempi iso virhe on tuo åånestys. Miksi pitää äänestää taloon jäävää, ei putoajaa? Juurikin tällä menetelmällä yritetään kerjätä lisää rahaa katsojoilta. Tällainen käytäntö kuitenkin sekoittaa katselijoiden päät. Itselleni on aivan sama kuinka äänestätte, minä en maksa 24/7 enkä maksa äänestämisestäkään. Pitäkää tunkkinne!

    Äänestä

yäk mitä tekopaskaa

Äänestä

Kimmo olisi saanut olla häätöäänestyksessä. On kyllä jäänyt niin vieraaksi ja pelkäksi tapetiksi.
Eilisestä olisin kyllä tiputtanut Timon.

Äänestä

En yhdy edelliseen, mutta olen hänen kanssaan täsmälleen samaa mieltä. :)

Äänestä

Eipä Emma sen tapetittomampi ollut. Jos arviosi perustuu sinun visioosi potentiaalista, niin siinäpä ollaan.

Ei Timokaan varmaan tuolla kauaa pysy, mutta hänessä on sentäön jotain omaa persoonaa, vaikkakin se jää muiden jalkoihin. Emmoja taas tuolla on useampi - hän vain muita aavustuksen työläämpänä seurattavana. Tarina varmasti monen mielestä rasittavin, mutta koska sama pätee talon muihin asukkeihin, ei häntä ole syytä äänestää pois liian aikaisin.

Äänestä

Kuinka hullu sellainen oikein on, joka katsoo tuollaista huuhaa paskaa?

Tuossa ohjelmassa ei taida olla kuin muutama lähes normaali ja loput ovat sitten joitakin seksuaalisesti ja henkisesti poikkeavia kummajaisia.

Äänestä

Narina nyt sieltä ainakin tulee lähtemään koska ei tajoa mitään viihdearvoa, samoin L lässyttäjä.

Äänestä
  • Teillä märkäkorvilla on todella outo käsitys viihteestä, jos pidätte tuollaista turhista turhimpaa paskaa huuhaa ohjelmaa viihteenä.

    Itse en todellakaan tuhlaa aikaani siihen, että katsoisin tuota typerysten lapsellista leikkimistä ja älyttömiä höpöttelyjä.

    Äänestä

  • Sinä oot ihana. minäkin rakastan BB,tä.

    Äänestä

Se miesnaishomo joutais pois seuraavaksi

Äänestä

Tarina pois seuraavaksi

Äänestä
  • Kuvitelkaa toi tarinoija psykologiks johonki, mitähän apua ne asiakkaat sais

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuvitelkaa toi tarinoija psykologiks johonki, mitähän apua ne asiakkaat sais

    Ei sais potilas suunvuoroa ollenkaan.

    Äänestä

Minäkin olen luullut olevani hyvä ihmistuntija. Emmasta tuli välittömästi esittelyvideon perusteella inhokkini. Ennen putoamistaan Emma kuitenkin alkoi olla jo melkein suosikkini. Hän näytti hauskoja ja herkkiä puoliaan ja uskon että olisimme nähneet paljon viihdettä hänen ansiostaan, ja mikä olisi ollut parasta, Emma olisi todennäköisesti suolannut täysin epäaidon analyysianalyysinpäälletarinan moneen kertaan vielä. No, nyt se jäi näkemättä. Harmittaa.

Äänestä
  • Ikävä myöntää, mutta en löytänyt mitään hyvää Emmasta, vastenmielinen joka suhteessa. Joillekin asioille ei voi itse mitään, mutta niissäkin mihin voi itse vaikuttaa, oli inhokki. Kevin ei sentään yritä ärsyttää koko aan, eikä kukaan muukaan.

    Äänestä

Nyt putosi oikea, ja toivottovati viikon päästä putoo taas oikea.... Eevis tai Narina.

Äänestä
  • Ken.

    Äänestä

Seuraavaksi milla magia pois.

Äänestä

Ihan oikea tippui. Ja seuraavaksi saisi tippua Milla, Mira ja Kimmo, toisaalta ei välttämättä, jos se nyt pikkusen siellä piristyisi jo. Haloo! Ollut aika sisäänpäin kääntynyt. Siis Kimmo. Timolla oli siinä kyllä ihan hyvä pointti.

Tään kauden tuotanto voisi myös hieman enemmän noita oluita ynnä muita alkomahooleja sinne suoda, ja uusia asukkaitakin toivottavasti saatais taloon. Niin, nyt on siis ihan eri tuotanto ja kanavakin, joten aiempaan ei kannata enää verrata

Äänestä
  • Kyllä tuo Anu-tapetti saisi lähteä. Mitä ihmettä se tekee tuolla talossa???? En ole tylsempää asukasta nähnyt tuossa koskaan koko BB-kauden historiassa!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

BB:n äänestäjät taitavat olla jotenkin älyllisesti rajoittuneita. Timohan sieltä nyt olisi pitänyt ensin tiputtaa. Joku kirjoitti jossain "Tapetti-Timo". No Timo on sinällään ihan OK ja ns. normaaleinkin siellä, mutta siinähän se ongelma juuri onkin. Kyse kun on viihdeohjelmasta, johon ei ehkä pitäisi valita tylsiä opettajan, kauppiaan tai automyyjän näköisiä taviksia, kuten Timo, ja "määrätietoinen" Kimmokin kuuluu samaan sarjaan. No ainakin "hiljaisuuden määrä" on jo hyvin hänellä tiedossa. :)

No ei pitäis moittia vielä näin alussa ketään. Kyllä kai se siitä. Emmassa olisi mielestäni ollut vielä potentiaalia ja jotain "salaperäistä". Nyt se jäi näkemättä. Samoin Tarina kuuluu viihdearvon takia tietenkin taloon.

BB:n sääntöä olisi pitänyt muuttaa niin, että ensimmäinen pudotus tulee vasta 2 viikon kuluttua. Sama sääntömuutos myös Selviytyjiin. Tanssii tähtien kanssahan näin jo onkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu