Väärä putosi!

Anonyymi

BB:n äänestäjät taitavat olla jotenkin älyllisesti rajoittuneita. Timohan sieltä nyt olisi pitänyt ensin tiputtaa. Joku kirjoitti jossain "Tapetti-Timo". No Timo on sinällään ihan OK ja ns. normaaleinkin siellä, mutta siinähän se ongelma juuri onkin. Kyse kun on viihdeohjelmasta, johon ei ehkä pitäisi valita tylsiä opettajan, kauppiaan tai automyyjän näköisiä taviksia, kuten Timo, ja "määrätietoinen" Kimmokin kuuluu samaan sarjaan. No ainakin "hiljaisuuden määrä" on jo hyvin hänellä tiedossa. :)

No ei pitäis moittia vielä näin alussa ketään. Kyllä kai se siitä. Emmassa olisi mielestäni ollut vielä potentiaalia ja jotain "salaperäistä". Nyt se jäi näkemättä. Samoin Tarina kuuluu viihdearvon takia tietenkin taloon.

BB:n sääntöä olisi pitänyt muuttaa niin, että ensimmäinen pudotus tulee vasta 2 viikon kuluttua. Sama sääntömuutos myös Selviytyjiin. Tanssii tähtien kanssahan näin jo onkin.

24

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarina sieltä olisi joutanut lähtemään.
      Omahyväinen , minä, minä tyyppi.
      Kyllä se Timokin vielä alkaa repeileen kun katselee tuota touhua..
      Miten kauan kestää pinna.

    • Anonyymi

      Olen hyvä ihmistuntija ja inhosin välittömästi Emmaa, aivan oikea lähti. Hyvähän se on, että jokaisesta joku tykkää.

      • Anonyymi

        OIKEA LÄHTI. Emma oli vastenmielinen. Tarina lähtee seuraavaksi, toivon niin.


    • Anonyymi

      Olisiko äänestys pelkkää silmän lumetta. Tarina saa tällä hetkellä eniten tilaa tv-ajasta ja voitti äänestyksen ihmeellisellä nousulla, vaikka häntä selvästi vihataan. Ohjelma yrittää selvästi levittää viher-vasemmistolaista agendaa ja Emma ei sopinut siihen kärkkäillä mielipiteillään. Olisihan se formaatille aikamoinen takaisku ollut kun ensimmäisenä olisikin tippunut panseksuaalinen puunhalaaja feministi, joka on vieläpä vegaani eikä juo alkoholia.

      • Anonyymi

        Minuakin tuo Tärinä ärsyttää Kevinin jälkeen eniten, mutta on hyvä, etteä juuri nuo inhokit ovat talossa, sillä ilman heitä ei juuri katsottavaa olisi. Emmassa oli jotain vastenmielistä, mutta sanoihan hän, että häntä rakastetaan tai inhotaan, välimuotoja ei ole. Näinhän se meni. Suurempi iso virhe on tuo åånestys. Miksi pitää äänestää taloon jäävää, ei putoajaa? Juurikin tällä menetelmällä yritetään kerjätä lisää rahaa katsojoilta. Tällainen käytäntö kuitenkin sekoittaa katselijoiden päät. Itselleni on aivan sama kuinka äänestätte, minä en maksa 24/7 enkä maksa äänestämisestäkään. Pitäkää tunkkinne!


    • Anonyymi

      yäk mitä tekopaskaa

    • Anonyymi

      Kimmo olisi saanut olla häätöäänestyksessä. On kyllä jäänyt niin vieraaksi ja pelkäksi tapetiksi.
      Eilisestä olisin kyllä tiputtanut Timon.

    • Anonyymi

      En yhdy edelliseen, mutta olen hänen kanssaan täsmälleen samaa mieltä. :)

    • Anonyymi

      Eipä Emma sen tapetittomampi ollut. Jos arviosi perustuu sinun visioosi potentiaalista, niin siinäpä ollaan.

      Ei Timokaan varmaan tuolla kauaa pysy, mutta hänessä on sentäön jotain omaa persoonaa, vaikkakin se jää muiden jalkoihin. Emmoja taas tuolla on useampi - hän vain muita aavustuksen työläämpänä seurattavana. Tarina varmasti monen mielestä rasittavin, mutta koska sama pätee talon muihin asukkeihin, ei häntä ole syytä äänestää pois liian aikaisin.

    • Anonyymi

      Kuinka hullu sellainen oikein on, joka katsoo tuollaista huuhaa paskaa?

      Tuossa ohjelmassa ei taida olla kuin muutama lähes normaali ja loput ovat sitten joitakin seksuaalisesti ja henkisesti poikkeavia kummajaisia.

    • Anonyymi

      Narina nyt sieltä ainakin tulee lähtemään koska ei tajoa mitään viihdearvoa, samoin L lässyttäjä.

      • Anonyymi

        Teillä märkäkorvilla on todella outo käsitys viihteestä, jos pidätte tuollaista turhista turhimpaa paskaa huuhaa ohjelmaa viihteenä.

        Itse en todellakaan tuhlaa aikaani siihen, että katsoisin tuota typerysten lapsellista leikkimistä ja älyttömiä höpöttelyjä.


      • Anonyymi

        Sinä oot ihana. minäkin rakastan BB,tä.


    • Anonyymi

      Se miesnaishomo joutais pois seuraavaksi

    • Anonyymi

      Tarina pois seuraavaksi

      • Anonyymi

        Kuvitelkaa toi tarinoija psykologiks johonki, mitähän apua ne asiakkaat sais


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuvitelkaa toi tarinoija psykologiks johonki, mitähän apua ne asiakkaat sais

        Ei sais potilas suunvuoroa ollenkaan.


    • Anonyymi

      Minäkin olen luullut olevani hyvä ihmistuntija. Emmasta tuli välittömästi esittelyvideon perusteella inhokkini. Ennen putoamistaan Emma kuitenkin alkoi olla jo melkein suosikkini. Hän näytti hauskoja ja herkkiä puoliaan ja uskon että olisimme nähneet paljon viihdettä hänen ansiostaan, ja mikä olisi ollut parasta, Emma olisi todennäköisesti suolannut täysin epäaidon analyysianalyysinpäälletarinan moneen kertaan vielä. No, nyt se jäi näkemättä. Harmittaa.

      • Anonyymi

        Ikävä myöntää, mutta en löytänyt mitään hyvää Emmasta, vastenmielinen joka suhteessa. Joillekin asioille ei voi itse mitään, mutta niissäkin mihin voi itse vaikuttaa, oli inhokki. Kevin ei sentään yritä ärsyttää koko aan, eikä kukaan muukaan.


    • Anonyymi

      Nyt putosi oikea, ja toivottovati viikon päästä putoo taas oikea.... Eevis tai Narina.

      • Anonyymi

        Ken.


    • Anonyymi

      Seuraavaksi milla magia pois.

    • Anonyymi

      Ihan oikea tippui. Ja seuraavaksi saisi tippua Milla, Mira ja Kimmo, toisaalta ei välttämättä, jos se nyt pikkusen siellä piristyisi jo. Haloo! Ollut aika sisäänpäin kääntynyt. Siis Kimmo. Timolla oli siinä kyllä ihan hyvä pointti.

      Tään kauden tuotanto voisi myös hieman enemmän noita oluita ynnä muita alkomahooleja sinne suoda, ja uusia asukkaitakin toivottavasti saatais taloon. Niin, nyt on siis ihan eri tuotanto ja kanavakin, joten aiempaan ei kannata enää verrata

      • Anonyymi

        Kyllä tuo Anu-tapetti saisi lähteä. Mitä ihmettä se tekee tuolla talossa???? En ole tylsempää asukasta nähnyt tuossa koskaan koko BB-kauden historiassa!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      173
      3326
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      102
      2559
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2410
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      90
      2326
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2259
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      30
      1612
    7. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      1517
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1350
    9. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1347
    10. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      73
      1190
    Aihe