Jos julkisuuden henkilö jolla on oma levykustantamo järjesteää alaisiaan salakuuntelemaan, hakkeroitumaan youtube ja facebook tileille ja seuraamaan kun yksityinen henkilö liikkuu paikasta toiseen? Syy tälle kaikelle on ideoiden kalstaminen ja rahan tekeminen? Nainen masentui, sairastui, joutui vähentämään työtaakkansa, kun ei saanut nukuttua ja töissä työt kärsivät unettomuuden takia. Hän joutui taloudellisiin vaikeuksiin tämän itsekkään ja rahanahneen muusikon takia.
Onko tuo rikollista vai laissa sallittua toimintaa?
Se, mitä tämä levyfirmanomistaja on poliisille kertonut olisi mielenkiintoista tietää, koska mysö poliisi oli seuraamassa aina kun tämä nainen poistui jostakin tanssipaikalta kotiinsa tai jos tämä nainen kävi kaupassa, poliisit olivat lähettyvillä ja normaalisti niitä ei näkyisi missään parkissa.
Eikö voisi kuvitella, että jos poliisikin lähtee tuollaiseen mukaan, hänkin tekee virkavirheen?
Tämä on v. 2016- 2109 maaliskuuhun asti kestänyt yksityisen henkilön helvetti. Ei siis keksitty päästä.
Jos jollakin heräsi kysymys, miten tämä muusikko sai selville missä tämä nainen asuu ja kuinka hän valitsi juuri tämän kohteekseen, no, Tämä nainen kommentoi värikkäästi ja sai tämän masennuksessa olleen muusikon iloiseksi ja huvittuneeksi..eli toi iloa hänen elämäänsä nokkelilla ja humoristisilla kommenteillaan. Sen jälkeen tämä muusikko piti kilpailuja ja voitto napsahti samaan osoitteeseen kaksi kertaa. Miksi 2 kertaa? No, ensin täytyy varmistaa, että se menee oikealle henkliölle. Ja seuraavalla kun tämä henkilö antaa toisen kerran osoitteensa ja se on sama, niin voimme varmistua siitä, että hän varmasti asuu siinä. Siksi onkin tärkeää, että ihmiset ei anna julkisuuden henkilöille yhtään kotiosoitetta olipa kilpailu mikä tahansa. Joku cd:n pahanen ei ole yksityiselämän menettämisen arvoinen..vai mitä olette mieltä?
Onko laillista?
0
61
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.383914- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei201708- 80670
- 70649
- 50635
- 66634
- 36620
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43571
