Jos ei se koirien haukkuminen lopu saarikoskella, niin koirat häviää aika äkkiä. Ei jaksa kuunnella illasta aamuun sitä haukkumista.
Jos ei se hakku lopu
28
128
Vastaukset
- Anonyymi
Se on oikeasti aika raastavaa, kuunnella yötä päivää sitä samaa rakutusta ja ulvomista. Sama homma puistokujalla. Koirat huutaa että ei ole yön eikä päivän rauhaa. Hermot siinä menee. Ei ihme jos jonain päivänä pasahtaa. Pitäis omistajien ymmärtää hyvissä ajoin.
- Anonyymi
Uusi vuosi on tulossa muista silloin kesä öitä kun et saanut nukkua.
- Anonyymi
On olemassa mielenterveystoimisto niille ketkä eivät kestä pikku hauveleiden haukkua. Voihan ihmisen paras ystävä osoittaa kiintymystään rakkaille naapureilleen haukkumalla äänekkäästi aamusta iltaan.
- Anonyymi
Ai että pikku hauveleille. Omistajat ei ymmärrä painua perukan kolkkaan niitten rakkiensa kanssa. Tuo tuollainen ei kuulu kaupunkioloihin. Siellä huutakoot niin paljon kuin lystäävät.
Tuo on kyllä totta.Ihmiset tekee kolmivuorotyötä, siellä naapurissa jos koira lauma haukkuu yötä päivää, eikä saa nukuttua. Kyllä siinä varmaan hermo Palaa. Pitäisi koira lauman omistajien ymmärtää miltä se naapureita kuulostaa..
- Anonyymi
roudanmaa.elisabeth kirjoitti:
Tuo on kyllä totta.Ihmiset tekee kolmivuorotyötä, siellä naapurissa jos koira lauma haukkuu yötä päivää, eikä saa nukuttua. Kyllä siinä varmaan hermo Palaa. Pitäisi koira lauman omistajien ymmärtää miltä se naapureita kuulostaa..
No en tiedä asun alueella ja asunut vuosikymmenet eikä koirat hauku jatkuvasti...ja .kolmivuorotyö .. MINÄ ihmettelen suuresti noita kannanottoja
- Anonyymi
Paremmat perustelut miksi HAKKU pitäisi lopettaa.
- Anonyymi
Oletko mielestäsi vitsikäskin?
- Anonyymi
Vitsit on vähissä,miksi HAKUN haukkua ei kuulu?.
- Anonyymi
Jollain sekopääĺlä on haku päällä hakkuhaukun takia.
- Anonyymi
Koirattomien kannattaa hankkia sellainen oma pieni paristolla toimiva pikkukoira, joka haukkuu silleen söpösti, niin oppivat sitten sietämään naapurien haukkuja.
- Anonyymi
Ei kannata pilailla tuolle tosiasialle, sekopääksi sitä tulee jos pitäis päivällä saada nukkua yövuoroon.
- Anonyymi
Kannattaa muuttaa kaupungin vuokrataloyhtiöön niin saa kuunnella viisasta räksyttävää isännöitsijää. Ei ole koiraa karvoihin katsominen.
-Onks siellä muka kosteutta.
-Saattaahan siellä vähän olla jos sinne on valunut vettä kolmekymmentä vuotta.
-Ai jaa. - Anonyymi
Ei ole kosteutta ja isännöitsiässä ei ole mitään valittamista. Hyvin on rauhallista eikä ole kaupungin asunto.
- Anonyymi
Voin vaikka todistaa että välissä on kosteutta karvoihin on katsominen.
Mitä Sinäkään voit todistaa. Tunnut Olevan yksi tuollaisen koira lauman Omistaja, joka ei ajattele miltä naapurista voi tuntua, kuunnella sitä meteliä päivät, yöt. Lähteä välillä pois, mökille tai metsään kun mittari on pohjassa. Maaseudulle kyllä koira laumat kuuluu, ei kaupungille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kannata pilailla tuolle tosiasialle, sekopääksi sitä tulee jos pitäis päivällä saada nukkua yövuoroon.
Jätä kahvi pois yövuorossa niin nukut varmasti.
- Anonyymi
Taas oli poistettu ihan asiallinen vastaus. Ihmeellinen valvoja Kuhmon palstalla...
Samanlainen vastaus menee muualla läpi, että heilahtaa...- Anonyymi
Ei kai se Valvoja aina ole paikalla. Moderointityön apuna on tekoäly, joka poistaa itsenäisesti ison osan selkeästi sääntöjen vastaisista aloituksista ja kommenteista. Tekoäly oppii ihmismoderaattoreiden tekemistä päätöksistä ja kehittyy näin jatkuvasti toimimaan paremmin. Kuten mikä tahansa tekoäly, se ei ole (ainakaan vielä) täydellinen, mutta on silti korvaamaton apu tämän mittaluokan palvelussa.
- Anonyymi
Kaupunkikoirien haukkujat saavat luvan muuttaa landelle, jos ei korvat cityelämää kestä.
- Anonyymi
Eläinsuojelun täytyisi katsastaa paikka että kaikki on okei?
- Anonyymi
Kaupunki koirien omistajat muuttakoot landelle. Siellä on paljon muitakin rakuttajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eläinsuojelun täytyisi katsastaa paikka että kaikki on okei?
Tulisi tarkistaa ettei ole pentutehtailija tai yhteiskunnanelätti,sitä kun on kaikelaisia lapsilisien nostajajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eläinsuojelun täytyisi katsastaa paikka että kaikki on okei?
Eläinsuojelulle on töitä Kuhmossa. Kaikilla koirilla ei ole lajiominaisuudet huomioon ottaen oikeanlaiset olot. Paimenkoiran paikka ei ole tarhassa nurkan takana, eikä terrierin liioin.
Enkä halua tähän postaukseeni mitään näsäviisasta vällehdintää. Ongelma on todellinen ja raastava.
p.s. Kissatkin pitäisi olla kiinni.
- Anonyymi
HAKKU koirasta ei saa kirjoittaa hyvää,kaupunginjohtajaa saa arvostella ja haukkua vapaasti,siinä kuhmonmalli.
- Anonyymi
Voithan syödä kaalikeittoa ja vastata koiran hakkumiseen!
- Anonyymi
Voihan järjestää näille haukkuville rakeille" namipalan" jos naapuri ei rupea koiriaan opettamaan hiljaiseksi.
Suloinen myrkynkeittäjä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658