Jessus mikä mesta, siellä saa duunari yhet työvaatteet ja ne on halvimmat, kuten myös kengät.
Työkalut on godtier amis paskaa, lisäksi pomot pihalla ku lumiukot. En suosittele työpaikaksi kellekkää .
Työkalut on godtier amis paskaa, lisäksi pomot pihalla ku lumiukot. En suosittele työpaikaksi kellekkää .
Vastaukset 33
Vanhimmat
On kyllä huomattu, lvi-puolen hommissa suuria vaikeuksia. Isännöitsijä, älä maksa heidän oppirahojaan.
On senverran suolaiset hinnat jos noi pyydetään jotain tekemään, että kierretään kaukaa.
Eli huomattu on.
Juu niin on ja teettävät työt itäeuroopan rakennus ammattimiehillä jotka eivät osaa suomea.
Catevan toiminnasta ei voi antaa hyvää arvosanaa asiakkaan näkökulmasta. Osaaminen täysin ala-arvoista, mutta hinta katossa. En voi suositella yhdellekään taloyhtiölle yhteistyökumppaniksi.
Sain itse tänään todella hyvää palvelua. Oli todella nopea ja auttavainen kaveri asialla. Lähtiessään soitti vielä että jätänkö telkkarin päälle tarkoituksella.
Teki myös pienen jutun ilman veloitusta. Jäi hyvä mieli.
Hinnoittelusta en tiedä.
Toivottavasti tänne saa laittaa myös kiittelyt ja positiivista palautetta. Isot kiitokset !
12v. Siellä työskennelleenä voisin sanoa että kun vaihtuu toimari ja rahoitusyhtiö tuli omistajaksi kaikki meni päin vittua ja kokoajan enemmän ja enemmän.
Nykyään muualla töissä ja käyty tekemässä aika paljon keikkoja heidän taloissa eikä olla ainoita.
Tänne keskustelupalstalleko tuo asia piti ilmoittaa?
03 alueella ainakin ala-arvoista palvelua, remppahommat ei laadultaan todellakaan sitä mitä kuuluisi kuluttajan kannalta olla, ja työnjohto on kouluttamatonta alaan nähden, esim sähkötöiden työnjohto on vanha putkimies joka on nykyään putkipuolen työnjohtaja mutta siis ei ole minkäänlaista sähkön koulutusta eikä korkeampaa tutkintoa mistään! Eikä taida kyllä olla itse yksikön päällikölläkään korkeampaa tutkintoa kuin remppakokemus alalta!
Pirkanmaalla toimii tosiaankin heidän putki ja sähkötyönjohtajana mies jolla ei ole muuta työkokemusta kuin putkimiehen työt. Sähköalasta ei minkäänlaista kokemusta puhumattakaan alan minkäänlaisista koulutuksista tai ylemmän asteen opinnoista jotta voisi työnjohtajana toimia!
Sähkötöiden työnjohtajalla tulee lain mukaan olla ammatista usean vuoden työkokemus, ylemmän asteen tutkintoa alasta sekä sähköalan sertifikaatteja!!!
Eli tuo Catevan sähköpuolen työnjohtaja on firmassa ylennetty ilman minkäänlaisia lupia lainvastaisesti kyseiseen työhön!
Pitäjänmäen raksapuolen yksikönpäällikkö on varsinainen ruudinkeksijä.
Pottunokka luulee olevansa isokin herra vaikka ei tajua mistään mitään.
Koko ajan puhelimessa olevinaan niin tärkeänä. Mikä lie Pikkuhitleri kuvittelee olevansa?
Hyvin omituinen tapaus. En suosittelisi edes pahimmalle vihamiehelle tuota työpaikkaa.
Ihan hyvä työnantaja on ja hommat toimivat kohtuu hyvin
Rytköstä on helppo kusettaa. On se kyllä hölmö jätkä.
Kävin pitäjänmäellä työhaastattelussa ja haastattelutilanne oli vähän työntekijää halventava. Kaikesta olisi pitänyt tinkiä, mutta kyllähän kokenut aikuinen ihminen oman työn arvonsa tietää. Kannattaa muutenkin yleisesti katsoa useampien kuukausien aikana alojen avoimia työpaikkahakuja. Huomaa, että muutama nimi nousee kokoajan esille, ketkä hakee kokoajan työntekijöitä. Siitä voi miettiä, miksi työntekijä ei pysy kyseisissä paikoissa kauaa.
Rytkölä ei näköjään ymmärrä että se on työmies joka tuo sen rahan taloon, ei Rytkölä.
Ei niitä ammattimiehiä ole ovella jonoksi asti. Monet hyvät firmat pilaa maineensa huonon työnjohtajan takia. Rytkölän tyyli on hyppyyttää työntekijöitä kesken keikan toisille työmaille.
Tuossahan ei ole mitään järkeä. Kertoo sen että Rytkölä ei osaa hoitaa hommiaan. Sopisi paremmin kirjastonhoitajaksi kuin työnjohtajaksi.
Viime kesänä Cateva sössi yhden vesivahinkokohteen Munkkiniemessä. Kaikki oli tehty päin peetä. Ei edes haitta-aine tutkimusta oltu tehty mikä on ihan perusasioita ennen kuin aletaan töihin. No, kenkää tuli ja Recover Nordic Oy hoiti homman loppuun. Aika nola touhua Catevalta.
Cateva hakee taas rakennustyöntekijää. Kenenköhän naamasta Rytkönen on nyt saanut tarpeekseen?
En ihmettele. Pyysin arvoimaan kattolampun asennuksen mahdollisuutta. Käväisi ja totesimme ettei asennusta voi tehdä. Lähettivät yli sadan euron matkan. Oli kuulemma tunnin ajanut luoksemme. =D
Kenen sinusta olisi pitänyt maksaa tämä kustannus?
SIELLÄ ON PERSEEN NUOLIJOITA ENEMMÄN KUIN AMMATTIMIEHIÄ,KIELI ON RUSKEA KUIN MÄNNYN KAARNA
Nuolemalla pääsee pitkälle Catevalla!!
cateva kuuluu niihin firmoihin jotka ylilaskuttavat, pitävät työmaalla liikaa henkilöstöä osa poikasia joista ammattimies laskutus, moni isännöintifirma karttaa tuota lafkaa, phmgroup ryhmään kuuluu.
phm group ostaa, hajottaa, hallitsee ja alistaa:))
Cateva firmaa on paska paikka, palkkaa työntekijöitä ja irtisanoa niitä koeaikaa ja eikun perään vaan toinen sama homma.. myös huijaavat eivätkä maksaa loppu tiliä kunnolla..paskiaiset..laittakaa sana kiertämään ja älkää vaan haetko heille töihin.. paskiaiset molemmat perustajat eivät osaa tehdä muuta kun kusettaa ihmisiä..
Ei ole kaukana kartellitoiminta, kiinteistöhuolto ja korjausfirmojen haaliminen phm nimen alle kauhistuttaa isännöintitoimistoja, syy on selvä, pyritään markkina asemassa määräävään asemaan jolloin hintaa voi nostaa. mm taloyhtiöt ovat kärsijöinä.
Ainakin asiakkaan näkökulmasta aivan paska firma ja ei töitä tehneillä remonttimiehilläkään vaikuta olevan kauheasti hyvää sanottavaa. Työt venyy kohtuuttomasti, sovitusta ei pidetä kiinni, mistään ei tiedoteta eikä tiedusteluihin vastata.
Porissa ammattitaidon työnjohto ja lisäksi yksinköpäällikkö johtaa kuin omistaisi firman ja myös johtaa firmaa kuin-50 luvun tehtaanjohtaja. Lopputilejä jaetaan ja uusia "kivoja poikia" palkataan ammattilaisiksi. Ei taida TJ tietää miten asiat ovat.
Ja Porissa Catevan työntekijät autoillessaan sössivät liikenteessä ja aiheuttavat vaaratilanteita muille tiellä liikkujille.
Pahin tekijä on Sevonin Markku kun se vasta valehtelee mitä jaksa ja on niin kusipää että työntekijä on sen mielestä viimeinen roska. Toimitusjohtaja joka valehtelee kun sika konsonaan. On niin paska lafka
Catevalla alkaa kohta yt neuvottelut kun taloyhtiöt eivät teetä mitään ylimääräistä huonon taloustilanteen takia.
Miten Tampereella voi olla sähkötyönjohtajana mies joka on itse toiminut vain putkimiehenä urallaan, ei sillä ole minkäänlaista kokemusta tai koulutusta sähköhommiin, ei edes vaadittavia sertifikaatteja!
Tätä olen kans ihmetellyt. Putkimies on ja sähköasentajan koulutus on, mutta ei kumpaankaan hommaan mitään sertifikaatteja ja esimiespätevyyksiä. Suhteilla on edennyt.
Tosin käsittääkseni nyt on lähtenyt/saanut kenkää. Minnehän lie mennyt, että tietäis varoa.
No tämä ukkohan on nykyään Porissa Satacontrolin LVI esimies 😂 Että varokaahan vaan porilaiset