Mitä mieltä?

Anonyymi

Menneinä kausina oli alkoholitarjoilua. Ensimmäisissä kausissa sopivasti, viimeisissä liikaa.
Onko nyt kuitenkin mennyt liian kuivaksi? Itse olen sitä mieltä, että voisi viikonloppuna olla yhtenä iltana pienet juhlat juomineen. Tulisi vähän säpinää tuonne. Ainakin koostelähetyksiä katsovana on käynyt aika vaisuksi tuo touhu.
Vaikka en nyt kroppia haluakkaan varsinaisesti nähdä, niin oletteko huomanneet, ettei enää ole kylpyhuonekohtauksia?
Onko BB siis mennyt liian lässyksi?
Minusta on.

18

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta , Nyt viinaa taloon !!

      • Anonyymi

        Joo, touhu on mennyt ihme mummoiluksi. Kyllähän ihmisen kuuluu joskus "irrotella" ja "nollata". Ja hönössä ihmisiltä tulee aikas suoraa kommentointia. .


      • Anonyymi

        Oisko ohjaaja nyt niin nössö, että haluaa pitää BB:n päiväkotina?


    • Anonyymi

      Mielestäni BB voisi palata juurilleen myös tuossa alkoholitarjonnassa. Eli sama tarjonta kuin ensimmäisissä kausissa.

      Vaikka itse en käytä alkoholia, ymmärrän, että se kuuluu monen juhlameininkiin.

      Joku viittasi haluun nähdä asukkaiden genitaaleja. Hänelle vihjaisin, että niitä näkee selvemmin ja tarkemmin kuvattuna monella muutta sivustolla kuin BB:ssä (jossa niitä ei välttämättä näe ollenkaan). Jatka etsimistä tai kysy neuvoa vanhemmilta ihmisiltä.

      • Anonyymi

        Voisihan sitä vähän antaa porukan irrotella.

        Itse tuossa avauksessa mainitsin, ettei kylpyhuonejuttuja paljon näytetä. Ajattelin lähinnä sitä, kun aiemmilla kausilla siellä oli kaikki avointa. Aamuisin porukalla oli kiire suihkuun, kun lämmintä vettä ei kauaa tullut.


    • Anonyymi

      Nyt sitten on muutama kalja sauna ja balju, mutta keskellä päivää?

      Mitähän ne illlalla sitten tekee tai senjälkeen kun saunat ja baljut on ohi? Löhöävät vaan? Olisko ideaa siirtää baljua ja suanaa illemmalle eikä näin aikasin.

    • Anonyymi

      Ville, Timo, Kevein, Tärinä sekä Hjalmari voisivat olla portsareina ja tuvamiehinä että saavat 8 muuta juhlia yhen viikolopun ja pääsee isovelikin nukkumaan välillä

    • Anonyymi

      Mitä tässä nyt on nähnyt pari Big Brother asukkaiden viikonloppua. Aika laimeasti sitä on juhlistettu. Saunottu ja saatu hetki lillua poreammeessa. Ei ole kuulunut edes musiikkia.Ei grillailla, eikä tule pitsalähettiä, tai subwayeväitä.
      Juomaksi saa halutessaan, pari tölkkiä alkoholipitoista virvoketta. Sitten isoveli jo kuuluttaa, että sauna ja ammeaika on nyt loppu, hus pois sieltä! Joten kaikki sieltä sitten häipyvät sisälle möllöttämään. Miksi he eivät saisi edes viikonloppuisin saunoa ja liota ammeissa kaikessa rauhassa, niin kauan kuin kutakin huvittaa? Koska onhan nuo viikot tuolla aika yksitoikkoisia ja pitkästyttäviä, lapsellisine päivätehtävineen. Lasten laivaleikkiähän tuo risteilyteemakin on, eikä mitään kunnon kilpailua. Jossa esim. jaettaisi porukka kahteen leiriin.
      Mitähän sähkön/vedensäästöä tämä lyhyt sauna ammeessa pulahtaminenkin taas on?
      Näyttää kitsaalta pelleilyltä koko bb-kausi nyt. Talokin rakennettiin aika rumasta kierrätyskamasta ja kaikesta muustakin säästetään. Köyhäksi mennyt Suomen Big Brother.
      Eikö Bb.ssa olisi voitu säästää vaikka, tässt turhasta koostelähetysten yhteyteen ängetystä kommentointiosiosta? Jossa moneen kertaan, imelästi mielistellen kiitellään vieraita. Ihanan upean, mahtavaa, fantsun, huikeaa, että olitte täällä.
      Eihän ne Vehviläiset ja Hätöset siellä vieraineen ilmaiseksi ole vieraiden kanssa tyhjää jauhamassa. Pois vaan tämä joutava osio ohjelmasta, tyhjäntoimittajineen.
      Nekin palkkarahat voisi käyttää asukkaiden viihtyisyyteen ja hyödyksi.
      Tämä Bb ei ole mitään entisiin kausiin verrattuna. Aikaisemmissa tosin lähti vähän liikaakin mopo käsistä, sen viinan kanssa läträtessä. Asukkaiksi oli myös valittu enemmän, sellaisia bilehenkisiä ja alkoholista sekaisin meneviä. Nyt siellä on hillitynpää väkeä. Jotka ei ehkä edes kaipaa räväkämpää meininkiä.
      Ei ole ainakaan minkäänlaista valitusta kuulunut, näistä bileettömistä ja nuivista viikonlopuista.

      • Anonyymi

        Aivan ku mun suusta!! Se on just noin! Oon miettiny ihan samoin.


    • Anonyymi

      Mua ei haittaa yhtään vaikka eivät saisi alkoa tipan tippaa.

    • Anonyymi

      Asukasvalinnat todella osui minusta sikäeli nappiin, että moninainen porukka talossa. Äänestyksetkin sen todistaa kuinka asukkaiden antamat äänet on hajautunut pitkin asukkaita.

      Se mikä tämän kauden pilaa jo näinkin aikaisin on todella tuotannon kitsaus. Petteri Ahomaa on tämän kauden tuottaja. Haluaisin todella tietää, että onko Petteri todella niin ahne ihminen, että ohjelman tuottaja ei välitä vittuakaan siitä miten tuotantotyöstentely vaikuttaa itse ohjelmaan ja sen kiinnostavuuteen.

      Alkukauden perusteella tuotanto pyrkii säästämään ihan kaikessa. Katsojien pinna alkaa palamaan jo tässä niin hyvää onnea tuotannolle ja kitsaskelkaa keskenänne vaikka koko loppukausi!. Palautitte BB:n, mutta näillä pelimerkeillä olisi ollut parempi kun ette olisi sitä koskaan tehneet.

      • Anonyymi

        Joo, juuri näin. Mitä järkeä, jos ei viitsitä panostaa??
        Kaiholla muistelen vanhoja kausia. Ne viikkotehtävätkin..saattoivat olla liki koko viikon ulkona tekemässä tehtävää. Porukka ei päässyt päivittäin ees pesulle. Kyllä niin koukutti joka ilta.
        Ja aikoinaan se Ollin yöllinen sabotaasi viikkotehtävän autolle. Jännitin sitä, että joku asukkaista herää ja pistin silmät välillä kiinni:)


    • Anonyymi

      Ennen asukkaat joutuivat melkoisiin haasteisiin. Kun heidät oli jaettu eri joukkueisiin ja toiset elivät mukavasti ja toiset, saattoivat syödä viikon sardiinia ja näkkäriä. Voittajat pääsivät aina nauttimaan paremmasta elämästä, kuin hävinneet.
      Ei silloin kaikkia asukkaita vain hyysätty ja leikitty jotain risteilylaivaa ym.lapsellista.
      Silloin oli katsojiakin varmasti enemmän.
      Edellisinä kausina tuotantokaan ei säästellyt joka asiassa.
      Nyt pihtailu näkyy selvästi kaikessa.
      Talossa kävi aikaisempina kausina, oikeita artisteja, kosmetologeja, kampaajia ym. alojen ammattilaisia.
      Nyt säästösyistä asukkaat itse joutuvat leikkimään ja esittämään näitä kaikkia. Toivottavasti bb ei jatku ensi syksynä, jos se on tälläistä.

    • Anonyymi

      Tahtovat että BB ei jatkuisi enää tämän jälkeen ja siinä onnistuvat.

    • Anonyymi

      Minä olen odottanut fyysysiä tehtäviä taloon, ne auttavat ihmisen saamaan unen iltaisin, silloin ei tarvii valittaa että ei nukuta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      143
      3191
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3002
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1443
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1187
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1057
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1007
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      817
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      813
    Aihe