Menneinä kausina oli alkoholitarjoilua. Ensimmäisissä kausissa sopivasti, viimeisissä liikaa.
Onko nyt kuitenkin mennyt liian kuivaksi? Itse olen sitä mieltä, että voisi viikonloppuna olla yhtenä iltana pienet juhlat juomineen. Tulisi vähän säpinää tuonne. Ainakin koostelähetyksiä katsovana on käynyt aika vaisuksi tuo touhu.
Vaikka en nyt kroppia haluakkaan varsinaisesti nähdä, niin oletteko huomanneet, ettei enää ole kylpyhuonekohtauksia?
Onko BB siis mennyt liian lässyksi?
Minusta on.
Mitä mieltä?
18
138
Vastaukset
- Anonyymi
Totta , Nyt viinaa taloon !!
- Anonyymi
Joo, touhu on mennyt ihme mummoiluksi. Kyllähän ihmisen kuuluu joskus "irrotella" ja "nollata". Ja hönössä ihmisiltä tulee aikas suoraa kommentointia. .
- Anonyymi
Oisko ohjaaja nyt niin nössö, että haluaa pitää BB:n päiväkotina?
- Anonyymi
Mielestäni BB voisi palata juurilleen myös tuossa alkoholitarjonnassa. Eli sama tarjonta kuin ensimmäisissä kausissa.
Vaikka itse en käytä alkoholia, ymmärrän, että se kuuluu monen juhlameininkiin.
Joku viittasi haluun nähdä asukkaiden genitaaleja. Hänelle vihjaisin, että niitä näkee selvemmin ja tarkemmin kuvattuna monella muutta sivustolla kuin BB:ssä (jossa niitä ei välttämättä näe ollenkaan). Jatka etsimistä tai kysy neuvoa vanhemmilta ihmisiltä.- Anonyymi
Voisihan sitä vähän antaa porukan irrotella.
Itse tuossa avauksessa mainitsin, ettei kylpyhuonejuttuja paljon näytetä. Ajattelin lähinnä sitä, kun aiemmilla kausilla siellä oli kaikki avointa. Aamuisin porukalla oli kiire suihkuun, kun lämmintä vettä ei kauaa tullut.
- Anonyymi
Nyt sitten on muutama kalja sauna ja balju, mutta keskellä päivää?
Mitähän ne illlalla sitten tekee tai senjälkeen kun saunat ja baljut on ohi? Löhöävät vaan? Olisko ideaa siirtää baljua ja suanaa illemmalle eikä näin aikasin. - Anonyymi
Ville, Timo, Kevein, Tärinä sekä Hjalmari voisivat olla portsareina ja tuvamiehinä että saavat 8 muuta juhlia yhen viikolopun ja pääsee isovelikin nukkumaan välillä
- Anonyymi
Mitä tässä nyt on nähnyt pari Big Brother asukkaiden viikonloppua. Aika laimeasti sitä on juhlistettu. Saunottu ja saatu hetki lillua poreammeessa. Ei ole kuulunut edes musiikkia.Ei grillailla, eikä tule pitsalähettiä, tai subwayeväitä.
Juomaksi saa halutessaan, pari tölkkiä alkoholipitoista virvoketta. Sitten isoveli jo kuuluttaa, että sauna ja ammeaika on nyt loppu, hus pois sieltä! Joten kaikki sieltä sitten häipyvät sisälle möllöttämään. Miksi he eivät saisi edes viikonloppuisin saunoa ja liota ammeissa kaikessa rauhassa, niin kauan kuin kutakin huvittaa? Koska onhan nuo viikot tuolla aika yksitoikkoisia ja pitkästyttäviä, lapsellisine päivätehtävineen. Lasten laivaleikkiähän tuo risteilyteemakin on, eikä mitään kunnon kilpailua. Jossa esim. jaettaisi porukka kahteen leiriin.
Mitähän sähkön/vedensäästöä tämä lyhyt sauna ammeessa pulahtaminenkin taas on?
Näyttää kitsaalta pelleilyltä koko bb-kausi nyt. Talokin rakennettiin aika rumasta kierrätyskamasta ja kaikesta muustakin säästetään. Köyhäksi mennyt Suomen Big Brother.
Eikö Bb.ssa olisi voitu säästää vaikka, tässt turhasta koostelähetysten yhteyteen ängetystä kommentointiosiosta? Jossa moneen kertaan, imelästi mielistellen kiitellään vieraita. Ihanan upean, mahtavaa, fantsun, huikeaa, että olitte täällä.
Eihän ne Vehviläiset ja Hätöset siellä vieraineen ilmaiseksi ole vieraiden kanssa tyhjää jauhamassa. Pois vaan tämä joutava osio ohjelmasta, tyhjäntoimittajineen.
Nekin palkkarahat voisi käyttää asukkaiden viihtyisyyteen ja hyödyksi.
Tämä Bb ei ole mitään entisiin kausiin verrattuna. Aikaisemmissa tosin lähti vähän liikaakin mopo käsistä, sen viinan kanssa läträtessä. Asukkaiksi oli myös valittu enemmän, sellaisia bilehenkisiä ja alkoholista sekaisin meneviä. Nyt siellä on hillitynpää väkeä. Jotka ei ehkä edes kaipaa räväkämpää meininkiä.
Ei ole ainakaan minkäänlaista valitusta kuulunut, näistä bileettömistä ja nuivista viikonlopuista.- Anonyymi
Aivan ku mun suusta!! Se on just noin! Oon miettiny ihan samoin.
- Anonyymi
Mua ei haittaa yhtään vaikka eivät saisi alkoa tipan tippaa.
- Anonyymi
Asukasvalinnat todella osui minusta sikäeli nappiin, että moninainen porukka talossa. Äänestyksetkin sen todistaa kuinka asukkaiden antamat äänet on hajautunut pitkin asukkaita.
Se mikä tämän kauden pilaa jo näinkin aikaisin on todella tuotannon kitsaus. Petteri Ahomaa on tämän kauden tuottaja. Haluaisin todella tietää, että onko Petteri todella niin ahne ihminen, että ohjelman tuottaja ei välitä vittuakaan siitä miten tuotantotyöstentely vaikuttaa itse ohjelmaan ja sen kiinnostavuuteen.
Alkukauden perusteella tuotanto pyrkii säästämään ihan kaikessa. Katsojien pinna alkaa palamaan jo tässä niin hyvää onnea tuotannolle ja kitsaskelkaa keskenänne vaikka koko loppukausi!. Palautitte BB:n, mutta näillä pelimerkeillä olisi ollut parempi kun ette olisi sitä koskaan tehneet.- Anonyymi
Joo, juuri näin. Mitä järkeä, jos ei viitsitä panostaa??
Kaiholla muistelen vanhoja kausia. Ne viikkotehtävätkin..saattoivat olla liki koko viikon ulkona tekemässä tehtävää. Porukka ei päässyt päivittäin ees pesulle. Kyllä niin koukutti joka ilta.
Ja aikoinaan se Ollin yöllinen sabotaasi viikkotehtävän autolle. Jännitin sitä, että joku asukkaista herää ja pistin silmät välillä kiinni:)
- Anonyymi
Ennen asukkaat joutuivat melkoisiin haasteisiin. Kun heidät oli jaettu eri joukkueisiin ja toiset elivät mukavasti ja toiset, saattoivat syödä viikon sardiinia ja näkkäriä. Voittajat pääsivät aina nauttimaan paremmasta elämästä, kuin hävinneet.
Ei silloin kaikkia asukkaita vain hyysätty ja leikitty jotain risteilylaivaa ym.lapsellista.
Silloin oli katsojiakin varmasti enemmän.
Edellisinä kausina tuotantokaan ei säästellyt joka asiassa.
Nyt pihtailu näkyy selvästi kaikessa.
Talossa kävi aikaisempina kausina, oikeita artisteja, kosmetologeja, kampaajia ym. alojen ammattilaisia.
Nyt säästösyistä asukkaat itse joutuvat leikkimään ja esittämään näitä kaikkia. Toivottavasti bb ei jatku ensi syksynä, jos se on tälläistä. - Anonyymi
Tahtovat että BB ei jatkuisi enää tämän jälkeen ja siinä onnistuvat.
- Anonyymi
Minä olen odottanut fyysysiä tehtäviä taloon, ne auttavat ihmisen saamaan unen iltaisin, silloin ei tarvii valittaa että ei nukuta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1862860Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222374Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!1591113kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001105- 691040
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171002- 67928
- 114868
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48784Ja taas oli vappu. Ja jokavuotinen ulina siitä kuinka juhlinnasta syntyy roskaa.
Pitäsköhän vaan juhliminen kieltää. Voitais kaikki viettää vaputkin vaan neljän seinän sisällä puhelimiamme hiplaten145734