Onko muun merkkistenkin kosteuttavien silmätippojen pullo yhtä huonosti toimiva, kuin bepanthen eye tipoilla? Pulloa saa puristaa hullun lailla rystyset valkoisina että saa tipan irtoamaan. Pullossa ei myöskään ole mitään tippakärkeä, mikä kanssa hankaloittaa käyttöä!
Bepanthen eye
10
6128
Vastaukset
- Anonyymi
Onko ne pullossa vai kertapipeteissä? Itse käytän toista valmistetta kerta-annospipetteinä. Jos pipetit säilyttää ylösalaisin, valuu tipat suuaukolle, eikä tarvitse niin puristaa. Itse käytän samaa tuubia useamman kerran, enkä ole saanut mitään tulehduksia. Joskus terävä reuna on kyllä osunut silmään. Eli kaikki silmätippapullot tai -tuubit eivät oikeasti ole kovin viimeisteltyä ja käyttäjäystävällisestä suunnittelua. Kannattaa antaa palautetta valmistajalle, maahantuojalle tai apteekille. Käsittääkseni silmätippojen laittoon olisi apuvälineitäkin, eli kysy apteekista.
- Anonyymi
Kokeiltava seuraavaksi jotain toista merkkiä, tuskin huonommaksi enää voi mennä.
- Anonyymi
Bebanthen-tippa on minullakin kertakäyttöpipetissä. Puistelen pipettiä jonkin aikaa alassuin, niin silloin tippa putoaa helposti. Muuten on vaikeuksia saada se irtoamaan. Ehkä toimii myös pullon kanssa. Käytän myös useamman kerran samaa pipettiä.
- Anonyymi
Vähiten näköä sumentava silmatippa. Luin testin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vähiten näköä sumentava silmatippa. Luin testin.
Ophtim Eye Hydra: * Uudelleen suljettava pipetti.
*Säilöntäaineeton
*Kosteuttaa ja suojaa
*Lievittää kirvelyn ja roskan tunnetta silmissä
Mikään ei ole koskaan toiminut niin hyvin, ehdottomasti paras mielestäni.
- Anonyymi
Bepanthen - silmätipat ovat ehkä huonoimpia kostutustippoja mitä markkinoilta löytyy.
Kovasti niitä televisiossa mainostetaan ja kalliitakin ne ovat, mutta eivät toimi.
Oikeasti tehokkaasti toimivia kostutustippoja ovat mm Thealoz Duo, Oftagel, Optive Fusion ja Viscotears.- Anonyymi
Thealoz duo minunkin mielestä paras.
- Anonyymi
Tippoja ei saa ulps vaikka puristaa kymmenen minuuttia. Maailman huonoin tippapullo.
- Anonyymi00009
Järkyttävä keksintö,ei ole mikään halpa pullo,viellä kun ei edes toimi.
- Anonyymi00010
Kiitos kun kerroitte ,että löytyy.muitakin kuin Bepanthen.Bepanthenin pipetistä jää aina pieni terävä reuna.Pullosta ei saa nestettä ulos.vaihdan merkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411493
- 1221266
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261053Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89984Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313881- 99833
- 38732
- 109676
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.59672Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644