kiitos joutsan vapaa seurakunta hain sieltä tänään ensimmäisen kerran ruoka apua. asia oli näin ,että törmäsin kadulla naiseen joka kertoi saaneensa jauho säkin vaikka vehnäsen tai sämpylöiden tekoon,. asia kiinnosti minua törmäsin tuttuun mieheen ja kysyin mistä niitä eu ruoka kasseja saa hän sitten neuvoi.
menin sitten vapaa kirkkoon ja kerroin jo ovella, että olen pakana jotta onko se este ei tuntunut olevan kohtelu oli asiallista ja suopeaa minua ei alettu ainakaan heti käännyttämään. kiitos heille perheeni on vähävarainen ja velkaantunut joten tuntui, että jotain sai ilmaiseksi. kiitos vaikka en juuri usko jumalaan tai jeesukseen niin siitä huolimati pakko välistä tunnustaa, että joku korkeampi voima on vaikkei sitä niin tunnusta tai myönnä, ELI KIITOS NÄILLE IHMISILLE PYYTEETÖMÄSTÄ TYÖSTÄÄN ..TÄLLE ON SOSIAALINEN TILAUS. E,.R
vapaa seurakunta kiitos
3
134
Vastaukset
- Anonyymi
Tosi on, että ihminen laitetaan jossain vaiheessa tosipaikan eteen ja kun apua saa. miettii et jotain elämää suurempaa täytyy olla. Näihin paikkoihin kannattaa mennä, kun elämä ahdistaa tavalla tai toisella, siellä on inhimillisiä ihmisiä jotka haluaa todella auttaa. Pitää vain nöyrtyä ja uskaltaa.
- Anonyymi
On kuitenkin nähty miten ilmainen ruokakassi kasvattaa ruokaa hakevien jonoja . Rehellistä ilmausta kukaan ei vain halua tunnutstaa .
- Anonyymi
Joo ja siellä käy niin miljonäärit kuin köyhätkin,siis semmosiakin joilla rahaa näkyy olevan yli tarpeen mutta kun ilmaiseksi saa niin sinne vaan kun ei mitään kysellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706824
- 594582
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s353853- 673135
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161925Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271656- 171640
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401553- 341419
- 1431197