Moikka! Täällä kirjeenvaihto ystäviä etsiskelee 38-vuotias nainen suunnilleen samaa ikäluokkaa olevista mukavista,sosiaalisista lapsettomista ihmisistä. Olen: sosiaalinen,rauhallinen,ihmisten kanssa toimeen tuleva,puhelias,elämänmyönteinen,mukava ihminen. Harrastan: lenkkeilyä,pyöräilyä,uintia,valokuvausta,lukemista,matkustelua,leffoja,netissä surffailua,kuvataidetta,helmitöitä,kryptoja/ristikoita,musiikkia,kuntosalia... paljon siis kaikenlaista ja mitä milloinkin vapaa-ajalla ehtii.
Matkailu on lähellä sydäntä ja opiskelenkin matkailualaa. :) Liikunta,terveelliset elämäntavat ja hyvinvointi on myös lähellä sydäntä. Baareissa en käy ja alkoholia en juurikaan käytä,korkeintaan joskus harvoin muutama juhlatilaisuuksissa,mutta siinäpä se.
Asioita mistä tykkäilen: eläimet (koirat varsinkin) matkustelu,musiikki,leffat,korttipelit,kirjallisuus,kirjastot,shoppailu,kirpparit,meilien kirjottelu,ruuanlaitto,leipominen,kotiruoka,kiinalainen ruoka,vaaleanpunainen väri,tatskat,lävärit,netissä surffailu,nettipelit,sosiaalinen media,valokuvaus,musiikki,reality ohjelmat,sisustaminen,liikunta,kauneus ja terveys,hyvinvointi,sauna,kesä,syksy,joulu,mökkeily,kaupunki,maaseutu...
Kirjekaverilta toivon keskustelutaitoa,pitkiä meilejä ja kiinnostusta kirjoitteluun. Etsin pitkäaikaisia kirjekamuja. Toivon myös,että meiliä ei tarvitse odotella kuukausia koska oma kiinnostus aikakin menee siinä.
Asuinpaikallasi ei ole väliä,voit olla mistä tahansa. Itse olen kajaanista ja jos läheltä satut olemaan niin toki live ystävätkin kelpaa. :) Laitahan meiliä tulemaan jos tämän tekstin perusteella yhtään kiinnostaa alkaa kirjoittelemaan. :)
[email protected]
Kirjeenvaihtoa sähköpostien välityksellä
Anonyymi
2
185
Vastaukset
- Anonyymi
Tervehdys. Nyt olisi aikaa viestitellä. Jos naisasialiike kiinnostaa niin voisi jutella pidempäänkin.
- Anonyymi
Jos saisi vielä osoitteen mihin kirjoittaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on1139451- 929051
- 187855
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776254Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585378Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä254999Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?84428En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234345- 384243
- 394173