koko yhtiö

61305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niinpä niin, kämpät valmistuu 1,5kk kuluttua eikä ilmeisesti yhtään ole myyty/varattu. Kyllä on ajat muuttuneet vuoden takaisesta, jolloin mm. kaverini osti itseasiassa about samaan neliöhintaan samoilta seuduilta vähän pienemmän rivarin (ensiasunnon rahoitusmuotona muuten 95% velkaraha + takaajat). Tuolloin koko taloyhtiö oli varattu ja myyty 6kk ennen sisäänmuuttoa. Mitäs tästä nyt sitten voisi päätellä...

Äänestä

rakennuslahkat ovat ottaneet hyvät voitot pois markkinoilta mutta eivät taida laittaa uusia kohteita alulle entiseen tahtiin. rakentajat alkavat taas tekemään vuokrakohteita jotta väki pääsee asumaan.

Äänestä

Miten uudessa talossa voi olla noin kallis hoitovastike? Oma tontti ja kaukolämpö kuitenkii, ei korjauskuluja :O. Vai onko vastikkeetkin kalliimpia etelässä?

t. savolainen

Äänestä
  • Kun rahoitusvastike ja hoitovastike ovat sentilleen samatkin vielä.

    Kyllä tuon kokoisen rivarin hoitovastike Espoossa jää kevyesti alle 200 euron.

    Uusissa asunnoissa tietysti nämä hoitovastikkeet ovat ihan arvailuja, kun todellisia kustannuksia ei vielä tiedetä...

    Äänestä

  • Ron kirjoitti:

    Kun rahoitusvastike ja hoitovastike ovat sentilleen samatkin vielä.

    Kyllä tuon kokoisen rivarin hoitovastike Espoossa jää kevyesti alle 200 euron.

    Uusissa asunnoissa tietysti nämä hoitovastikkeet ovat ihan arvailuja, kun todellisia kustannuksia ei vielä tiedetä...

    hoitaa kunnossapidon ja rakentamisen. YIT huolehtii koko asunnon elinkaaresta asiakkaan eduksi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myymättä kirjoitti:

nyt tinkaamaan näistä paritaloista:
http://www.oikotie.fi/realestlist?exit=aptinfo_fromsearch&query=&mapfrom=default%3Fexit%3Daptsearch&finance=kaikki&orderby=LIVINGAREA&dir=ASC&cookieValue=110163673537008175&searchtotal=17&fcid=330069860622832427&type=4&selectedpage=1&vendor=kaikki&Area3=Nurmij%E4rvi&Area2=Nurmij%E4rvi&Area1=Uusimaa&published=0&rooms=kaikki&target=new&aptType=4&s_index=3&fcid=330069860622832427&id=511054

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu