Koulu-uinti 7lk

Anonyymi

Oon vuosia koittanut missata koulu-uinteja, kun en osaa uida. Nyt on seiska luokan koulu-uinti ja taas ajattelen pitäiskö sanoo vanhemmille, että mitä mä siellä muka teen. Kumminkin vaan teen itsestäni pellen kun muut menee ponnuille hyppimään ja mä jään pieneen altaaseen jonkun ohjaajan valvontaan.
Oon myös nyt pelännyt kun mennään sinne pyörällä ja ope sanoo, että pitäis hankkia pyörä. Hemmetisti ankstia, kun on viikko aikaa tehä jotain. Vanhemmat laitto mut kakkosella uinti kouluun ja en oppinut. Harjoittelin uintia vanhempien kanssa lomalla ja varmaan arvasit, en oppinut. Mitä teen?

3

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sano opelle, että en osaa uida, mutta nyt haluan oppia, niin ope muistaa sinut aina ja arvostaa rehellisyyttäsi.

    • Anonyymi

      Tämä ei nyt tietysti yhdessä viikossa ratkea, mutta sinun tulee hakeutua aikuisille tarkoitettuun uimakouluun ja lopultakin oppia uimaan. Kaltaisiasi on muitakin, et ole yksin. Ongelma ei koskaan ratkea uimahalleja välttelemällä.

      Nyt sinun kannattaa tunnustaa opelle uimataidottomuutesi. Hän voi varmasti auttaa löytämään sopivan uimakoulun/ryhmän, johon sitten ilmoittaudut. Ja ensi viikon uimakerran saanet luvan kanssa jättää väliin, kun kerran olet hakeutumassa uimaopetukseen toisaalle.

      • Anonyymi

        Tämä voisi toimia. Kiitos!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      263
      6527
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      79
      5168
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      96
      4087
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      268
      3562
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      3334
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3109
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      235
      2694
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      273
      2032
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      43
      1568
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1455
    Aihe