scenicin mittarit valojen vaihto

onko kellään tietoa, miten scenicin (-99 2.0 RT)
mittarivalot saa vaihdettua ?? mittarivalot vilkkuu, kosketushäiriö?? saako piirilevyn irti muovikotelosta ?
1295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kaiutinritilät pois,niiden alla torx-ruuvit(1per/puoli)pois ja kojelaudan päällinen lähtee irti.mittaristo on kolmella ruuvilla kiinni ne pois ja liittimet mittarin takaa.mittarin takana on kannallisia 1,2W ja 3W lamppuja, ei tarvitse irroittaa piirilevyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hessu kirjoitti:

onko kellään tietoa, miten scenicin (-99 2.0 RT)
mittarivalot saa vaihdettua ?? mittarivalot vilkkuu, kosketushäiriö?? saako piirilevyn irti muovikotelosta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu