onko kellään omakohtaisia kokemuksia satamassa sijaitsevasta sadamarket kauppakeskuksesta? kannattaako tuonne ylipäätään mennä vai kannattaako suunnistaa ihan suosilla keskustan alueelle?
sadamarket
keppi
74112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on monipuolinen ostari. mutta riippuu paljon siitä mitä etsit,normaalit alkoholit yms. tuotteet ja piraattikrääsän löydät sieltä. mutta jos tarvit jotain muuta niin sitten ei kannata poiketa.
Sadassa myynnissä lähinnä puolalaista yms. ns. halpavaatetta, tosin hinnat eivät ole halpoja. Piraattilevyjä, hinta -20 prossaa aidon hinnasta Suomessa. Viinaa ja olutta, tosin lähellä cittarissa parempi valikoima.
Kannattaa suunnata keskustaan, tosin huomioitavaa, ettei mitään aitoja merkkituotteita saa juurikaan Suomea halvemmalla, osa jopa kalliimpaa...
Me haemme tavarat liettuasta eikä puolasta.Moni muu myös ja sadama marketissa myymme.Kauppa käy,kauppa käy.
Vältä ja kierrä.
Sadamarketissa monien tavaroiden hinnat kalliimpia,kuin muualla.Samaa krääsää kuin toreillakin,mutta hinnat kovempia.Kyllähän siellä katsomassa kannattaa käydä,jos on aikaa satamassa.
Ensinnäkin meitä on moneen ja jos minulta kysytään, niin mitään en ostaisi "sadasta" mitään.
Olen monta kertaa käynyt Tallinnassa ja kaikki tarvittavani olen ostanut muualta kuin sadamarketista. Tavaraahan siellä sadassa on laidasta laitaan, mutta huomattavasti halvemmalla saat, jos sinulla on aikaa käydä kauempana satamasta.
Jos kuitenkin aikasi on rajoitettu, niin mene ennemmin entiseen Citymarkettiin, eli Rimiin, joka on aivan sataman läheisyydessä
Siellä on paljon halvempaa ja saat katsoa tavaroita aivan rauhassa.
Jos satut olemaan kutojaihmisiä, niin yläkerrassa on ainoa kauppa, mistä saa värillistä pellavalankaa. Vai tietääkö joku jon kun muun paikan? Ihan kaikki ei kyllä ole pellavaa jota siksi väitetään. Hajusta jo tunnistaa.
Muuten kammoan koko rakennusta.