sadamarket

onko kellään omakohtaisia kokemuksia satamassa sijaitsevasta sadamarket kauppakeskuksesta? kannattaako tuonne ylipäätään mennä vai kannattaako suunnistaa ihan suosilla keskustan alueelle?
74112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on monipuolinen ostari. mutta riippuu paljon siitä mitä etsit,normaalit alkoholit yms. tuotteet ja piraattikrääsän löydät sieltä. mutta jos tarvit jotain muuta niin sitten ei kannata poiketa.

Äänestä

Sadassa myynnissä lähinnä puolalaista yms. ns. halpavaatetta, tosin hinnat eivät ole halpoja. Piraattilevyjä, hinta -20 prossaa aidon hinnasta Suomessa. Viinaa ja olutta, tosin lähellä cittarissa parempi valikoima.

Kannattaa suunnata keskustaan, tosin huomioitavaa, ettei mitään aitoja merkkituotteita saa juurikaan Suomea halvemmalla, osa jopa kalliimpaa...

Äänestä
  • Me haemme tavarat liettuasta eikä puolasta.Moni muu myös ja sadama marketissa myymme.Kauppa käy,kauppa käy.

    Äänestä

Vältä ja kierrä.

Äänestä
  • Sadamarketissa monien tavaroiden hinnat kalliimpia,kuin muualla.Samaa krääsää kuin toreillakin,mutta hinnat kovempia.Kyllähän siellä katsomassa kannattaa käydä,jos on aikaa satamassa.

    Äänestä

Ensinnäkin meitä on moneen ja jos minulta kysytään, niin mitään en ostaisi "sadasta" mitään.
Olen monta kertaa käynyt Tallinnassa ja kaikki tarvittavani olen ostanut muualta kuin sadamarketista. Tavaraahan siellä sadassa on laidasta laitaan, mutta huomattavasti halvemmalla saat, jos sinulla on aikaa käydä kauempana satamasta.
Jos kuitenkin aikasi on rajoitettu, niin mene ennemmin entiseen Citymarkettiin, eli Rimiin, joka on aivan sataman läheisyydessä
Siellä on paljon halvempaa ja saat katsoa tavaroita aivan rauhassa.

Äänestä

Jos satut olemaan kutojaihmisiä, niin yläkerrassa on ainoa kauppa, mistä saa värillistä pellavalankaa. Vai tietääkö joku jon kun muun paikan? Ihan kaikki ei kyllä ole pellavaa jota siksi väitetään. Hajusta jo tunnistaa.

Muuten kammoan koko rakennusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keppi kirjoitti:

onko kellään omakohtaisia kokemuksia satamassa sijaitsevasta sadamarket kauppakeskuksesta? kannattaako tuonne ylipäätään mennä vai kannattaako suunnistaa ihan suosilla keskustan alueelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu