Puolangan lukio

Anonyymi

Kertokaa kokemuksia Puolangan lukiosta! Hyviä sekä huonoja. Harkitsen opiskelun aloittamista siellä!

5

1157

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lukiosta en tiedä,mutta onko sinun ikäisellesi mitään ajankulua koulun ulkopuolella,sitä mietin...toki jos vaeltaminen kiinnostaa päivästä,viikosta ja kuukaudesta toiseen.

    • Anonyymi

      Hyvä lukio, oikein hyvä. Opettajat asiallisia ammattilaisia, mukavia sekä rentoja tyyppejä ja lukiossa on hyvä opiskeluilmapiiri. Koulun ulkopuolella voi harrastaa kansalaisopiston piireissä joita on hyvin runsaasti ja monipuolisesti. Honkavaarassa hyvä kuntosali ja perjantaina voit laulaa Virkkulassa karaokea ja sunnuntaisin on mukava pingo. Minä en ainakaan ole koskaan katunut sitä että kävin lunion puolangalla enkä Oulussa vaikka sekin olisi ollut mahdollista. Puolsngalla on Suomen kauneimpia luontoja.

    • Anonyymi

      Vaikeaa taikka mahdotonta kommentoida, kun ne poistetaan. Jäljelle jätetty vain perusteettomia ylistyssepityksiä.
      Poistettu totuudenmukainen kritiikki, voidaan kirjallisin todistein milloin tahansa todentaa...mutta olikin poiston väärtiä.
      Ehkä tällaiset poistot kuvaavat parhaiten kunnan tilaa ja sitä, että paljon on korjattavaa...joita ei poistamiset todellisuudessa korjaa vaan pahentaa.

    • Anonyymi

      Puolangan sivistystoimi ja kunta ottaneet mallia itänaapurista. Vain positiivinen propaganda on kylliksi hyvää. Tosiasiassa koululle ei saada opettajia tai jos saadaan laatu on mitä jäännöserissä tuppaa olemaan.
      Tästä todisteena rehtorin viime talvena vanhemmille tekemä vuodatus, ettei opettajia jatkuvasta hausta huolimatta saada. Kirje alkaa sanoilla "Hyvät vanhemmat!".
      Sähköposti julkistettiin täällä, mutta se poistettiin, koska se on ristiriidassa sivistystoimen propagandan kanssa.

    • Anonyymi

      Ei ole pahaa sanottavaa opettajista!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      88
      2018
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      82
      1810
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      54
      1459
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      48
      1405
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      146
      1348
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      48
      1292
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      144
      1234
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1084
    9. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      25
      983
    10. Teki mieli

      Huutaa meidän nimet tänne, niin ei jäisi epäselvyyttä. Ikävä sinua urpo.
      Ikävä
      39
      975
    Aihe