VILLE ULOS TALOSTS TÄNÄÄN. Pilasi oikeasti uskovien maineet yltiö yliampuvalla uskon toheloinnilla. Eihän tuollainen käytös ole edes uslovaisen ,Jumaa ja Raamattua kunnioittavaa käytöstä. Täysin oman edun tavoittelua ja itselle pisteitten keruuta. ONHAN TUO TUOTANNOLTA HULLUA ETTÄ Ville SAI JOKAISEN PYYTÄÄ RUKOILTAVAKSI JA TENTATTAVAKSI KUIN JOKIN KUULUSTELIJA,PSYGOLOKI JA ENNUSTAJA. TUOLLAINEN EI OLE VIIHDETTÄ LAINKAAN KUN ohjelman pitäisi todella viihdeohjelma. Pitäisi kai ruutu sanoa irti.
Ville pilasi todelliset uskovaiset
Anonyymi
1160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Pilasi uskovien maineen?
Kyllä uskikset on jo ihan itse tehneet sen kauan sitten ja tekevät joka päivä uudestaan.
Hohhoijakkaa
Tarvitaan myös suolaisia ja valoisia kristittyjä, ei vain sunnuntaisin kirkossa tunnin ajan istumassa käyviä
Ville on ihan symmppis tyyppi! Ei liian tiukkapipoinen ja suvaitsematon. Moni tekopyhä paskiainen saisi ottaa hänestä mallia!
Uskonnollinen en ole, mutta Villen peli on USKOMATONTA.
Pari ekaa viikkoa rukoilee muiden puolesta nostaen itsensä kerta toisensa jälkeen muiden YLÄPUOLELLA. Alussa jo näki, että haluaisi tuoda itseään enemmän julki sinä tavallisena jäbänä, mikä on mahdollista BB:ssä !! Ei millään muotoa ole sinut itsensä kanssa..PROFEETTA !!!!
Hyi helvetti.
Koeta ensi kerralla uudestaan, pääset ehkä sitten levittäämään jeehovismiasi
Villehän on mahtava. Hyvä se 40 minuutin keskustelu Krisun kanssa. Big brotherissakin kuulee nykyisin enemmän Jumaaln sanaa päivässä kuin Suomen kirkoissa vuoden aikana. Saarnaajat ovat vaienneet, koska suveitsevaisuus, ja kivet (kuten maallisen synnin pesä BB-talo) ovat tulleet puheliaiksi. Ihme että bb yleensä ees näyttää Villen julistusta joka on suvaitsevaiston mukaan pahinta kiihotusta sp-vähemmistöjä kohtaan ja vielä eloluutiokriittistäkin, jopa evoluution kieltävää. Mutta ei siinä, ei se minua haittaa..
Luulee tuotantoväki varmaan ettei kukaan ota sitä tosissaan ja pitää vaan hupsuna viiheenä, ja siksi sallii Villen julistaa aika estottomasti
Jokainen puhuu oman aatteensa puolesta. Ja moni kokee oman aatteen ainoksi oikeaksi vaihtoehdoksi ja lyttää muut.
En ole uskovainen, mutta kun olenut Villeä, niin se on erilainen kun muut. Se on seesteinen.
Ja sitä on kiva kuunnella, ku ei elimet lentele kuten Krisulla.
Villellä on ileminen rauha seilussaan. Rauhatonta oloaan tuola moni haluais humalan avulla paeta. Siksi Ville ei tartte viinaa
Tunsin myötähäpeää kuunnellessani Niko Saarisen haastattelua tänään Bigbrother lähetyksessä Kimmo Vehviläisen haastattelussa. Niko Saarinen nimitti Villeä tappajaksi ja että Ville on tehnyt todella pahaa. Jos raamattu tuomitsee homot ei se tarkoita että uskovaista pitäisi haukkua tappajaksi. Vähintä mitä Niko Saarinen voi nyt tehdä on julkinen anteeksipyyntö. Myös Bigbrotherin tuotannolta. Eiköhän asukkaiden rikosrekisterit tarkistettu eikä taloon todellakaan olisi tappajia päästetty. Häpeä Niko Saarinen. Ville on talon asukeista järkevin ja rauhaa rakastava.
Ainakin pornoa katsellut ja kertoi, että jokainen alkaa katsella yhä poikkeavampaa, raaempaa ja väkivaltaisempaa tjsp. Onkohan päässyt jo eroon pornoriippuvaisuudestaan.