Syömäänhän ulkomaille mennään. Joten nyt kun olen ekaa kertaa Malagaan marraskuussa menossa, kertokaapa hyviä ravintolavinkkejä! Kiitos etukäteen.
Ravintolasuositukset Malagassa?
Anonyymi
1
1206
Vastaukset
- Anonyymi
La Posada, Calle Granada 33 vanhassa kaupungissa lähellä katedraalia ja Picassomuseota.
Tilaa alkuun patatas asados, eli öljyssä paistettuja perunakuutioita heidän omalla kastikkeellaan. Vie kielen mennessään. Voi ottaa vaikkapa koko annoksen kahdelle-kolmelle, tai kaikille puoliannoksen.
Ollut samoilla kulmilla ainakin 20 vuotta. Mielestäni hieman muuttanut paikkaa, ehkä samassa talossa.
Omistaa tarjoilijan mukaan edelleen kuten alussakin näyttelijä Antonio Banderas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733684Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92011Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2261333- 1351226
- 1071108
- 1091075
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil701020Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6975- 60974
- 35886