Urjalassa suuri ristiriita

Urjalan kunnan huoli ihmisten ja perheiden syrjäytymisestä on ristiriitainen koska sillä on ollut vuosia pakonomainen tarve tuhota laiminlyönteineen työntekijöitään ja perheitä josta on vahva näyttö ja useita asiantuntijalausuntoja .
Työntekijöitä on mm. työpaikkakiusattu ja työsyrjitty sairauslomalle ja irtisanottu sairauslomaan vedoten jättäen uhrit perheineen heitteille .
16111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hakekai nyt heidät edesvastuuseen. Kyllä heilläkin on pomo ja taas heilläkin on.

Äänestä

Nämä Urjala-kirjoitukset löytyy myös Akaa S 24 sivustoilta.

Äänestä

Millä oikeudella ja miksi Urjalan kunnalla on ollut vuosia pakonomainen tarve tuhota laiminlyönteineen ihmisiä ja perheitä ?

Äänestä

Näitä Urjala-juttuja alkaa olla jo jokaisen lähikunnan S24-sivustoilla.
Missään jutussa ei käy ilmi, mitä ja koska mitäkin on tapahtunut. Jos aloittajalla on pakonomainen tarve kirjoittaa, aloita siitä, että kerrot alusta alkaen
- kuka on tuhonnut mitä ja koska (faktat)
- miten asioita om tutkittu ja mikä on ollut
valitusprosessi. Kuka on tutkinut ja tulos?
- miten kunta voi tuhota perheitä? Ja miten
kunta voi jättää heitteille, ihmisillä on
kuitenkin vastuu itsellään omasta
elämästään (itse olen YT läpikäynyt,
irtisanottu, mutta eteenpäin menty)

Ei nimiä kiitos.

2Äänestä
  • Olet näköjään niitä jotka ei ymmärrä Suomen kieltä vai etkö osaa lukea .

    Äänestä

  • Ymmärrän suomen (huom! pienellä s-kirjaimella lauseen keskellä) kielen ja koska osaan kirjoittaa, osaan lukeakin. Edelleenkin, kuka teki mitä, missä ja milloin? Nythän on vain kirjoitettu luottamusmiehistä, kiusaamisesta ja perheistä. Jostainhan vaikeudet ovat alkaneet.

    2Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ymmärrän suomen (huom! pienellä s-kirjaimella lauseen keskellä) kielen ja koska osaan kirjoittaa, osaan lukeakin. Edelleenkin, kuka teki mitä, missä ja milloin? Nythän on vain kirjoitettu luottamusmiehistä, kiusaamisesta ja perheistä. Jostainhan vaikeudet ovat alkaneet.

    Ymmärrän minäkin adjektiivit ja konsonantit kun ovat lauseen keskellä, mutta entäs tämä uusi pomo meille viljelijöille tämä nuori tyttö?

    2Äänestä

  • Sitten taidat olla aineissa .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitten taidat olla aineissa .

    En ole urjalalainen enkä urjalalaiseksi tule. Olen aineissa, join just kupin kahvia, kofeiinia näet.

    Äänestä

Urjalan kunnan virka ja luottamusmiesten lasten tulevaisuutta ajatellen toivon että tyhmyys ei ole periytyvää .

Äänestä

Ainakin mielenterveyspotilaiden hoito taitaa takkuilla.

1Äänestä
  • Näin on kunnan virkamiehet on vietävä pakkohoitoon .

    Äänestä

  • Onnea Forssa!Saitte sitten Urjalan kunnan jankkaajan tänne.Tätä on jatkunut jo vuosia,kunta harkitsee jo oikeustoimia kunnianloukkauksesta.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onnea Forssa!Saitte sitten Urjalan kunnan jankkaajan tänne.Tätä on jatkunut jo vuosia,kunta harkitsee jo oikeustoimia kunnianloukkauksesta.

    Meille olisi kyllä riittänyt omatkin jänkät. He tosin ovat harmittomia papparaisia, joiden suuret murheet ovat katuvalot ja lotto. Joku miespissis pohtii, saako vai ei yleisessä vessassa.

    Äänestä

varmaan jo tutkinnassa, mutta ne vie aikaa vuoden tai ylikin kun selvitellään ip osoitteet

Äänestä
  • Poliisit saa sotkea kunnan virkamiesten kanssa suohon ja syvälle .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Urjalan kunnan huoli ihmisten ja perheiden syrjäytymisestä on ristiriitainen koska sillä on ollut vuosia pakonomainen tarve tuhota laiminlyönteineen työntekijöitään ja perheitä josta on vahva näyttö ja useita asiantuntijalausuntoja .
Työntekijöitä on mm. työpaikkakiusattu ja työsyrjitty sairauslomalle ja irtisanottu sairauslomaan vedoten jättäen uhrit perheineen heitteille .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu