hyperestrogenismi

Onko teidän mielestä hyperestrogenismi sairaus, jonka perusteella vakuutusyhtiön kuuluisi korvata sterilisointileikkaus?
3740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Enpä usko, että kuuluu korvattavien sairauksien piiriin.
Kyseessähän on siis estrogeeni-hormonin ylituotanto.
Oletko mahdollisesti hakenut jo korvausta vai onko sterilisaatio vasta suunnitteilla?

Äänestä
  • Sekä että. Eli leikkaus on suunnitteilla ja hain ennakkopäätöksen. Koira on leikattava, koska vuotaa koko ajan.

    Äänestä

  • memmu kirjoitti:

    Sekä että. Eli leikkaus on suunnitteilla ja hain ennakkopäätöksen. Koira on leikattava, koska vuotaa koko ajan.

    Oliko se kielteinen?
    Kyllä se vaan niin tuppaa olemaan, että "hormoniasioissa" me koirien omistajat joudutaan itse maksumiehiksi.
    Joo...ja...siinäkin on suuria eroja vakuutusyhtiöiden välillä...
    ps. en ole vakuutusyhtiössä töissä =o)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


memmu kirjoitti:

Onko teidän mielestä hyperestrogenismi sairaus, jonka perusteella vakuutusyhtiön kuuluisi korvata sterilisointileikkaus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu