Mikä on paras matkakohteenne missä olette käyneet? Kolme hyvää ja kolme huonoa puolta.
Voin itse aloittaa.
Madeira:
Erittäin kaunista
Lämmintä
Ihmiset todella ystävällisiä
- Ei hiekkarantoja
- Hinnat kauppakeskuksissa samoissa hinnoissa kuin Suomessa.
- Paljon turisteja
Matkakohteita
9
164
Vastaukset
- Anonyymi
Olen kuullut että Madeira on kiva paikka :) itse kävin Kreikassa Rodoksella.
todella lämmintä
ihmiset ovat todella ystävällisiä
kauppakeskuksia ja vesipuistoja oli hotellin vieressä paljon
-hinnat myös lähellä Suomen hintoja, eli ei halpaa
-todella kova liikenne hotellin edustalla
-paloin ensimmäisenä päivänä korkean uv säteilyn takia :(
Onko Madeiralle kallista lähtä? :)Rodoksella olisi joskus kyllä kiva käydä. Itse kävin Kreikassa Kreetalla Agios Nikolauksessa ja siellä oli todella nättiä.
Lähtöhinnat Madeiralle taitavat olla siellä 500e paikkeilla, mutta sehän riippuu aivan siitä mitä lomalta haluaa ja millaiseen hotelliin matkustaa.
Suosittelen kyllä lämpimästi Madeiraa kaikille! :)- Anonyymi
moikka kirjoitti:
Rodoksella olisi joskus kyllä kiva käydä. Itse kävin Kreikassa Kreetalla Agios Nikolauksessa ja siellä oli todella nättiä.
Lähtöhinnat Madeiralle taitavat olla siellä 500e paikkeilla, mutta sehän riippuu aivan siitä mitä lomalta haluaa ja millaiseen hotelliin matkustaa.
Suosittelen kyllä lämpimästi Madeiraa kaikille! :)Madeira jouluna. Kukaan ei urputa, että sähköä menee.
- Anonyymi
En oikee reissaa mut mää kävin tallinnan risteilyllä viime kuussa...buffeepöytä oli hyvää ja siel oli paljo populaa....... en oikee tykänt ku se paatti heilu ja kaikki puhu vähä huonoo suomee,,,maissa en käyny täl kertaa ku oli nii vettä satto ja oli aamust tukka kippee.....;)))
- Anonyymi
kesäl ol paljo kivempi köyä ku ei tuult ni emäntäkkää tult nii merisairaaks
Taitaa olla aika yleinen vika että noilla tallinnan risteilyillä tulee tukkakipeeks. :D mutta se on kyllä ikävää jos kärsii merisairaudesta.
- Anonyymi
kiitos vastauksesta...ens kesän sit uuvestaa risteilemmää,,
- Anonyymi
Tunisia 😊
ei älyttömästi turisteja
paljon historiallisia nähtävyyksiä, museoita, kaivauksia
aurinkoa riitti
- aurinkoo iha oikeesti riitti 😅
- taitaa nykyää olla vähän levotonKävin itse tunisiassa juuri ennen kuin levottomuudet alkoivat, tykkäsin kyllä! :) joissain osissa oli vain tosi roskaista. :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1136517Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,3695919Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam364389Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään123665Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723607Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1112816Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni142278Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,212045Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221826Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.181644