Varokaa vaan liikenteessä kun teinipojat ajelevat itäaurheiluauto skoda RS malleilla. Niissä on tehoa ja näköä vaikka muille jakaa. Kulkupuolesta pitää huolen WRC tallin käsin kasaama 2.0 litran erikoismoottori jossa takomännät ja jäähdytys hoituu ralliautoista tutulla tavalla ilma/vesi ja öljyteitse. Autossa on kuivasumppuvoitelu ja erikoisjarrut pitävät auton ratapäivillä muiden edellä myös mutkien jälkeen.
Skodan urheiluauto RS on todellinen tykki
10
71
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän urheiluautoilla ajella, niitä työnnetään hiki pinnassa.
- Anonyymi
Joo kyllä söi miestä, kun en pärjänny mun 330d:llä RS:lle.
- Anonyymi
Taitaa teineille olla katu-uskottavuus sen verran tärkeää että tuskin koskevat rälli-Skodiin. Ellei sitten isi ole ollut kova manipuloimaan jälkikasvua joka ei tunne siksi Skodan historiaa.
- Anonyymi
Skoda ei ole auto ensinkään, saati urheiluauto!
- Anonyymi
kunhan_taas_kysyn kirjoitti:
Miksi siitä sitten suostutaan maksamaan autovero?
Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.
Kun kiväärit jaetaan, me skodistit haetaan Mersut porvareilta! Sellane vero se.
Anonyymi kirjoitti:
Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.
Uskotko minun maksavan autoveroa?
- Anonyymi
Eikös täällä parissakin tuoreessa ketjussa kerrota vanhan Skodan käynnistymättömyydestä ja työntämisestä? Kyllä auton työntäminen on ihan selvää urheilua. Ja ilman mitään RS-lätkiä. Ja minkämerkkisen tahansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun kiväärit jaetaan, me skodistit haetaan Mersut porvareilta! Sellane vero se.
Kivääri kannattaa aina jakaa riittävän moneen osaan. Jakoavain on siihen huono työkalu, mutta rälläkkä suorastaan kipinöivän hyvä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201175
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874- 82719
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276665- 89663
- 107604
- 27537
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet110487