Varokaa vaan liikenteessä kun teinipojat ajelevat itäaurheiluauto skoda RS malleilla. Niissä on tehoa ja näköä vaikka muille jakaa. Kulkupuolesta pitää huolen WRC tallin käsin kasaama 2.0 litran erikoismoottori jossa takomännät ja jäähdytys hoituu ralliautoista tutulla tavalla ilma/vesi ja öljyteitse. Autossa on kuivasumppuvoitelu ja erikoisjarrut pitävät auton ratapäivillä muiden edellä myös mutkien jälkeen.
Skodan urheiluauto RS on todellinen tykki
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän urheiluautoilla ajella, niitä työnnetään hiki pinnassa.
- Anonyymi
Joo kyllä söi miestä, kun en pärjänny mun 330d:llä RS:lle.
- Anonyymi
Taitaa teineille olla katu-uskottavuus sen verran tärkeää että tuskin koskevat rälli-Skodiin. Ellei sitten isi ole ollut kova manipuloimaan jälkikasvua joka ei tunne siksi Skodan historiaa.
- Anonyymi
Skoda ei ole auto ensinkään, saati urheiluauto!
- Anonyymi
kunhan_taas_kysyn kirjoitti:
Miksi siitä sitten suostutaan maksamaan autovero?
Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.
Kun kiväärit jaetaan, me skodistit haetaan Mersut porvareilta! Sellane vero se.
Anonyymi kirjoitti:
Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.
Uskotko minun maksavan autoveroa?
- Anonyymi
Eikös täällä parissakin tuoreessa ketjussa kerrota vanhan Skodan käynnistymättömyydestä ja työntämisestä? Kyllä auton työntäminen on ihan selvää urheilua. Ja ilman mitään RS-lätkiä. Ja minkämerkkisen tahansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun kiväärit jaetaan, me skodistit haetaan Mersut porvareilta! Sellane vero se.
Kivääri kannattaa aina jakaa riittävän moneen osaan. Jakoavain on siihen huono työkalu, mutta rälläkkä suorastaan kipinöivän hyvä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845850Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243497- 1562012
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2231938Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1681683Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21970- 64954
Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917