Skodan urheiluauto RS on todellinen tykki

Anonyymi

Varokaa vaan liikenteessä kun teinipojat ajelevat itäaurheiluauto skoda RS malleilla. Niissä on tehoa ja näköä vaikka muille jakaa. Kulkupuolesta pitää huolen WRC tallin käsin kasaama 2.0 litran erikoismoottori jossa takomännät ja jäähdytys hoituu ralliautoista tutulla tavalla ilma/vesi ja öljyteitse. Autossa on kuivasumppuvoitelu ja erikoisjarrut pitävät auton ratapäivillä muiden edellä myös mutkien jälkeen.

10

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän urheiluautoilla ajella, niitä työnnetään hiki pinnassa.

    • Anonyymi

      Joo kyllä söi miestä, kun en pärjänny mun 330d:llä RS:lle.

    • Anonyymi

      Taitaa teineille olla katu-uskottavuus sen verran tärkeää että tuskin koskevat rälli-Skodiin. Ellei sitten isi ole ollut kova manipuloimaan jälkikasvua joka ei tunne siksi Skodan historiaa.

    • Anonyymi

      Skoda ei ole auto ensinkään, saati urheiluauto!

      • Miksi siitä sitten suostutaan maksamaan autovero?


      • Anonyymi
        kunhan_taas_kysyn kirjoitti:

        Miksi siitä sitten suostutaan maksamaan autovero?

        Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.

        Kun kiväärit jaetaan, me skodistit haetaan Mersut porvareilta! Sellane vero se.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Voithan hakea palautusta valtiolta aiheetta peritystä verosta. Vetoa vaikka Terijoen hallituksen päätöksiin.

        Uskotko minun maksavan autoveroa?


      • Anonyymi

        Eikös täällä parissakin tuoreessa ketjussa kerrota vanhan Skodan käynnistymättömyydestä ja työntämisestä? Kyllä auton työntäminen on ihan selvää urheilua. Ja ilman mitään RS-lätkiä. Ja minkämerkkisen tahansa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun kiväärit jaetaan, me skodistit haetaan Mersut porvareilta! Sellane vero se.

        Kivääri kannattaa aina jakaa riittävän moneen osaan. Jakoavain on siihen huono työkalu, mutta rälläkkä suorastaan kipinöivän hyvä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.

      Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat
      Politiikka
      85
      14244
    2. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      97
      7146
    3. Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"

      "...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."
      Maailman menoa
      84
      3929
    4. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      25
      2937
    5. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      41
      2544
    6. 78
      2096
    7. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      90
      2019
    8. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      36
      1920
    9. Mitä Purra oikeasti sanoi ennen vaaleja...

      ...pienituloisten leikkaamisesta? Tässä se on. "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muass
      Maailman menoa
      105
      1911
    10. Tikkunenällä on kovat luulot itsestään

      Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani
      Ikävä
      13
      1729
    Aihe