Minulla on laadukkaat Yamahan stereo laitteet ja olen tähän asti kuunnellut niitä piuhakuullokkeilla. Kuullokkeet ovat tulleet tiensä päähän. Niinpä kysyisin onko mitään keinoa että nykyisellä laitteella pystyisin jatkossa kuuntelemaan langattomilla kuulokkeilla? Soittovehkeitä en kyllä halua vaihtaa.
langallinen langattomaksi?
6
260
Vastaukset
- Anonyymi
osta langattomat kuulokkeet, joiden lähetinosa liitetään stereoiden esim kuulokeliitäntään, https://www.verkkokauppa.com/fi/product/46567/ddhxr/Sennheiser-RS-120-II-langaton-RF-kuulokejarjestelma, jos haluat olla naimisissa niiden stereoiden kansa, etkä siirtyä nykyaikaisiin älyläite / bluetooth kuulokkeisiin
- Anonyymi
Ei kannata hankkia yllämainittuja kuullokkeita musiikin kuunteluun ovat televisio käyttöön. Musiikkikokemus surkea esim. bassot eivät kuulu kunnolla.
- Anonyymi
Eikä varsinkaan RF kuulokkeita
- Anonyymi
Laadukkaat langattomat kuulokkeet ovat niin kallit verrattuna laadukkaisiin langallisiin kuulokkeisiin että en suosittele vaihtamaan.
Tietty jos on ikää jo sen verran ettei kuule yli 16 kHz ääniä niin langattoman BT-yhteyden rajoitukset eivät tunnu ollenkaan pahoilta. Nuorempaan korvaan ne kyllä särähtävät.
Itselläni on ikää ja kuulo jo alentunut mutta en siltikään edes harkitse langattomia BT-kuulokkeita kotikäyttöön musiikin kuunteluun. - Anonyymi
Makuasioita jossain määrin, mutta minusta Sennheiserin RS-120 on erinomainem ratkaisu. Ääni suhteellisen hyvä, erittäin miellyttävä, bassojakin ihan riittävästi.
Kuuluvuusalue paljon laajempi kuin BT- kuulokkeilla. Voi liikkua vapaasti koko talossa ja käydä postilaatikollakin aamu-uutisia kuunnellessa.
Tärkeää, että kytketään vahvistimen tai töllön linjalähtöön eikä kuulokelähtöön. - Anonyymi
Minulla on BT-kuulokkeet, joilla kuuntelen puhelimella tai tabletila striimattua musiikkia ja radiokanavia.
Mikä olisi hyvä ja kohtuuhintainen BT- lähetin kytkettäväksi töllöön ja/tai stereovahvistimeen? Tärkeää olisi, että lähetin voisi toimia myös akun lataamisen aikana tai siinä olisi liitäntä jatkuvasti kytkettynä olevalle laturille. Tietysti myös varma ja nopea yhteyden muodostuminen ja pysyminen kuulokkeisiin, ja riittävän pieni viive.
Yhtä laitetta jo kokeilin. Äänitulo oli 3.5mm liittimellä ja tehonsyöttö USBn kautta. Laite toimi hyvin, jos vain sai yhteyden muodostumaan. Yhteys muodostui muutaman kerran melko nopeasti, useimmiten ei lainkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524367S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114189Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu414090Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko663947- 853374
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673269IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523241Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171592- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291130