Oma itsensä

Anonyymi

Moi. Mitä mieltä ootte siitä että jokanen saa olla semmonen kun on. Tätä en ymmärrä kun ala-astelaiset tytöt eivät ajattele omaa parastaan vaan pitävät kylmällä takkia auki ja valittavat kylmää. Eikö 12 vuotiaitten pitäs vaan pukeutua kunnon vaatteisiin. Ja ovat monessa koulussa nuo6 mukamas kypsempiä ja poikkiksetkin löytyy. Itsekin olen 6lk ja käytän ihan normaaleita vaatteita eikä ole mitään väliä sopiiko ne yhteen. Sitten jätetään ulkulkopuolelle kun osaa olla oman ikäsensä. Kertokaa omia mielipiteitä ja kokemuksia tästä että jokanen saa olla oma ittensä. Fiksuja vastauksia kiitos!

4

163

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Julkisesti pitää puhua kaikille että juu kunnioitetaan ihmisarvoja ja saa olla oma itsensä, mutta sitten porukoissa ja kahvipöydissä tätä ei tarvi noudattaa kunhan ei ole ketään vasikoimassa jollekkin ja jos on nii se joku pitää olla mukana syrjimässä sitä tyyppiä.

      • Anonyymi

        No ei tuokaan fiksua ole!


    • 12-vuotias on oikeasti vielä aivan lapsi. Arvostan sitä, että kuulostat itse ymmärtävän sen. Ne arvostelemasi takki auki - porukat eivät sitä varmaan myönnä, mutta toisaalta se on aivan luonnollinen asia. Nuorilla on varmaan kautta aikojen ollut tarve näytellä kovaa tyyppiä.

      Olen äärimmäisen pahoillani siitä, että joudut kärsimään järkevän käytöksesi takia. Koeta tsempata, koska sinä toimit oikein.

    • Anonyymi

      No jotkut on 6 luokalla just semmosia ollaan nyt niitä isoja ja voidaan olla niinku halutaan mutta en kyllä puutu tähän 12v tyttöjen hommaan sen enempää. Bye

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      116
      2416
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      38
      1501
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      643
      1016
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      888
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe