päivittäjä

onko tietoo onko tullut uusia päivityksiä?
3438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

>onko tietoo onko tullut uusia päivityksiä?<
-Mihin ohjelmaan????????????

Joka päivähän niitä uusia päivityksiä julkaistaan eri ohjelmiin.

Äänestä

Aamulla Sid imaisi apt-get:llä 65 megaa päivityksiä.

Äänestä

Päivitykset ovat väliaikaisesti WC:n vesisäiliössä. Niiden asentaminen tapahtuu seuraavasti:

1. Päivittäjä työntää päänsä mahdollisimman syvälle vessanpyttyyn.
2. Päivittäjä painaa nappia (iso huuhtelu). Uusia päivityksiä tulee voimakkaana ryöppynä. Päätä ei saa nostaa!
3. Kun päivitykset lakkaavat tulemasta, päivittäjä nostaa päänsä pois pytystä. Päivitys on nyt tosiasia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko kirjoitti:

onko tietoo onko tullut uusia päivityksiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu