Kantin Hilma kertoo rokotteista.

Anonyymi

Lasten ja nuorten mielenterveydelliset häiriöt ovat tosiasia. Näissä puitteissa rokotteisiin tullaan palaamaan ennemmin tai myöhemmin. Lääketieteessä puhutaan mieluummin viruksista kuin siitä, mikä johtaa näiden läsnäoloon ja ihmiskehon heikkouteen. Yksilölliset tekijät ennen kaikkea vaikuttavat siihen, mille sairauksille kukin altistuu ja kansojen suuremmilla epidemioilla on vielä syvemmät ei-fyysiset syynsä. Immuunivastetta manipuloimalla sairaudet siirtyvät ainoastaan uudelle tasolle, kuten nytkin on käynyt.

Mitään kohtaa ihmisessä ei voida manipuloida, ilman että vaikutus kohdistuu myös toisaanne. Puolustusjärjelmän jatkuva ärsyttäminen on iso riski, ja missä tahansa vaiheessa näissä rokottamisten sarjatulissa se voi pettää osittain tai kokonaan. Mutta ei meitä sairauksien muuntuminen pelasta, vaikka rokotteita lisättäessä vauhti kiihtyykin.

Perheitä murehduttavat kovin myös lasten sairastuminen ja menehtyminen erilaisiin syöpäsairauksiin. Ykköstyypin diabetes niin ikään lisääntyy lasten keskuudessa ja sekoittaa perheiden elämää. Samoin monet muut vakavat sairaudet. Jokaisesta syöpään menehtyneestä lapsesta ei kuitenkaan kuule television uutislähetyksessä, vielä vähemmän syöpään sairastuneesta. Tieteellisen tasapuolisuuden nimessä näin pitäisi kuitenkin olla, jotta sairauksien todellinen tilanne ja niiden vaarallisuus tulisivat kansalaisten tietoon. Lapsiahan tässä pitäisi pelastaa, eikä rokotteita.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Taisin tehdä virheen

        Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
        Ikävä
        111
        5327
      2. Hyvä että lähdit siitä

        Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
        Ikävä
        49
        3412
      3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

        Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
        Ikävä
        92
        3282
      4. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        40
        3196
      5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

        Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
        Ikävä
        81
        1857
      6. 450 000 ulosotossa

        Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
        Perussuomalaiset
        128
        1607
      7. Nainen onko sulla supervoimmia ?

        Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
        Ikävä
        43
        1590
      8. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        31
        1576
      9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

        Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
        Maailman menoa
        141
        1276
      10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

        Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
        Ähtäri
        16
        1169
      Aihe