Vasta 22 vuotta sarjan alkamisen jälkeen Ash voitti Alola-saarten Pokemonliigan ja pääsi viimein tavoitteeseensa. Ash ketchum on nyt virallisesti Pokemon mestari.
https://muropaketti.com/pelit/pokemon-pelaaja-halusi-olla-mestari-onnistui-yli-20n-vuoden-jalkeen/
https://edition.cnn.com/2019/09/15/entertainment/ash-ketchum-pokemon-win-trnd/index.html
https://www.bbc.com/news/newsbeat-49719746
Onnea uusi Pokemon mestari!
6
257
Vastaukset
- Anonyymi
En nyt oikein hurraisi kun ensiksi alolan pokémon liigan taso ei ole tään verrattuna monen muun alueen ligaan sekä DP sarjassa sanottiin, että eliitti nelosista monet ovat nuorempana voittanut liiga noin 5-15 vuotta sitten ja yleensä sen alueen. On ollut huhu liikkeella, että ensikausi sijoittuisi aikaisemmin käytyihin alueisiin onko tulossa elitti nelosia muita liigoja tai liiga voittajia se jää nähtäväksi, mutta yksi asia on varmaa jos ensi kaudessa ash pääsee joko muihin liigojen voittoon tai hastamaan muita liigavoittajia/eliittejä niin ashin unelma alkaa sitten olemaan lähempänä :)
- Anonyymi
Ashin tavoite on tulla maailman parhaaksi pokémon mestaraiksi mitä tämä tarkoittaa itse ymmärtäisin sen, että Ash olisi parempi kuin alue mastarit elikkä voittaisi ainakin 60% todennäköisyydellä Steven Stonenen, Cynthian, Dianthan, Leonin jne.
Tämä tarkoittaisi, että ashin tämän hetkinen tila on paljon alle eliitti 4
matkaa on ja runsaasti jos tahtoo maailman mahtavimmaksi pokémon mestariksi.
Tämä Alolan liigan voitto varmasti pistää Ashiä lähemmäksi tavoitetta, mutta Alolan pokémon liigan taso oli kyllä aika alhainen ensi kausi kertoo lisää mihin suuntaan ollaan menossa lisää liiga voittoja, eliitti 4 tai takapakki.Jotenkin en vaan usko, että Ashin tarina Alolassa päättyy sen liigan voittoon. Edellisten alueiden Pokemon liigat ovat olleet paljon korkeampaa tasoa. Vastustajatkin kova tasoisia. Alolassa ei tietääkseni ole Elite Fouria. Luulen, että Pokemon mestaruuden saavuttamiseksi kuuluisi alueiden Elite Fourin jäsenet sekä niiden mestarien voitot. Kausi 22 jatkuu Ashin ja Pikachun seurassa alueena Galar. Toivottavasti Pokemon vaihtuisi takaisin seikkailu painotteiseksi. Oli toki kiva vaihtelu, että Ash kävi koulua Alolassa. Minusta Ash on enemmänkin seikkailija, kuin koulupoika. Saas nähdä ketkä on matkakumppanit ja mitä pokemoneja pyydystää.
flareon85 kirjoitti:
Jotenkin en vaan usko, että Ashin tarina Alolassa päättyy sen liigan voittoon. Edellisten alueiden Pokemon liigat ovat olleet paljon korkeampaa tasoa. Vastustajatkin kova tasoisia. Alolassa ei tietääkseni ole Elite Fouria. Luulen, että Pokemon mestaruuden saavuttamiseksi kuuluisi alueiden Elite Fourin jäsenet sekä niiden mestarien voitot. Kausi 22 jatkuu Ashin ja Pikachun seurassa alueena Galar. Toivottavasti Pokemon vaihtuisi takaisin seikkailu painotteiseksi. Oli toki kiva vaihtelu, että Ash kävi koulua Alolassa. Minusta Ash on enemmänkin seikkailija, kuin koulupoika. Saas nähdä ketkä on matkakumppanit ja mitä pokemoneja pyydystää.
Korjaus kausi 23.
- Anonyymi
se alola pokemon liika ei ole oikea koska sinne ei mennä pokemon saleilta saduilla merkeillä eli se on vähän kuin pokemon luiikojen pikku veli
- Anonyymi
Ash voittaa cynthian pokemonissa Mega lucarion avulla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001710Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571350Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761298Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108850
- 72833