Voiko olla hevari, vaikka ei palvoisi Saatanaa?
Vastaukset 16
- Hyazinth
Jos saatana (tai kukaan muukaan ) haluaisi ujuttaa ihmisten päähän ajatuksia musiikin mukana, miksi se valitsisi aina sen musiikkityylin jota eniten vastustetaan.
Miksi niitä saatanallisia viestejä ei ikinä etsitä tai löydetä esim.Helmut Lotista, lastenlevyistä tai mainosmusiikista tai soittoäänistä.
Niihin minä ne laittaisin jos se olisi mahdollista.
Tässä on kuitenkin varmasti saatanallista sanomaa:
http://music.download.com/barnyarddaisy - itse saatana
Jos et usko saatanaan hiuksesi eivät kasva pitkiksi etkä jaksa kantaa painavaa niittejä täynnä olevaa nahkatakkia. Lisäksi et kestä raskaita kitara riffejä ja tupla basareita jos saatana ei siunaa korviasi.
Toivottavasti tuo 7wee nimimerkissäsi on totta, muuten ammu ihtes.- Satanic Pitch!!! Lollollol ...
Hei kiitti iltapäivänauruista, vai pitäskö kiittää tota yhtä älykköä? :):) *niinku kikaRÖHkikaRÖH*
- Tonttu
Ääliö. Varmaan yks miljoonasosa hevareista on saatananpalvojia. Saatananpalvonta musiikki on aivan erillaista ku joku hevi musiikki. Hanki elämä, kasva aikuseksi ja kuuntele heviä!
- fdgg
saatananpalvontamusiikki....
- kzhael
fdgg kirjoitti:
saatananpalvontamusiikki....
Mitä on saatananpalvontamusiikki? Palvojia on monenlaisia, ja niin on myös erilasia musiikkimakuja.
- toxic.tears
kzhael kirjoitti:
Mitä on saatananpalvontamusiikki? Palvojia on monenlaisia, ja niin on myös erilasia musiikkimakuja.
Luulisin, että saatananpalvonta musiikilla tarkoitetaan tässä yhteydessä musiikkia, joka "saarnaa" saatanasta. Niinkuin gospel kristinuskosta, niin saatananpalvontamusiikki saatananpalvonnasta.
- xxxxxxxxxxxxxxx
Vai että aina oot Pekka7wee
- Smirge666
jumalauta, eikö täältä löydy muuta kun idiootteja???
- vitulla päähän strigoi täällä
samaa mieltä kanssasi kiero ystäväni! >:P
- blackwind
Ota järki käteen.Ei musiikki yksin tee kenestäkään saatananpalvojaa, jos omaa terveen arvostelukyvyn.Suurelta osin tämä black metall genrekin on vain suurta showta joitakin vakavasti otettavia bändejä lukuunottamatta.Tuskin hyppäät kaivoonkaan jos joku niin laulussa sattuisi kehottamaan. Sama pätee näihin vanha vihtahousujuttuihinkin.Mutta edellisisistä kommenteista huolimatta black metall on ollut mulle se kova juttu jo vuosia vaikken ihan täysin ideologista sisältöä allekirjoitakkaan.Sen parempaa lääkettä ei olekkaan vitutukseen kuin että laittaa Mardukkia tai Barathrumia soimaan ja antaa raa`an soitannon ja vihaa tihkuvien sanoitusten huuhdella pääkoppaa.Toimii nyrkkeilysäkin hakkaamisen tavoin ainakin mulle.
- Död
Hölmö! No mitäpä luulisit?
- vampyrella666
onko tämä joku vitsi? jos ei niin hevarit on eri asia kuin saatananpalvoja..
Riippuu tietysti keneltä sitä kysyy.
Jos kysyt sitä ev.lut. kirkon edessä niin voi, tai jos kysyt sitä paikallisen JT-seurakunnan ovella,niin ei voi.Mikä kysymys. Voiko olla hevari jollei palvo saatanaa. Ei satana nyt menee jo vähän yli. Miksi ees haluut joku hevari olla. Tyhmä nimitys.
- disasterpieces
Vitun tyhmä kysymys. Hevarit ei liity saatananpalvontaan mitenkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta502408- 951116
Kysymys miehille ...
Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil300997Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii329943Itsensäpaljastelija
Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O55904Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste77863- 69724
- 90695
Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty63688- 33643