Pitääkö paikkaansa, että uusi huoltoasema tulee.
Mitä GT:llä tapahtuu? Remonttia?
9
717
Vastaukset
- Anonyymi
Star burger tulossa, Kuulin!!
- Anonyymi
Mahtaakohan tulla. Tulisi jotain järkevää
- Anonyymi
Kuulemma lidl aukee, ikean postipalvelu samaan tulee.
- Anonyymi
Olut paikka tulossa paikallisille!
- Anonyymi
Avataan uusi kauppa, johon tulee autokauppa ja lentokenttä. On sen verta kova vilske pitäjässä, että ei muuten riitä kapasiteeetti. JA ilmeisesti hirmunen hotelli avataan samaan kompleksii,kun veisuupäiville on tulossa niin paljon ihmisiä että eivä sovi muuten koko kainuuseen.
- Anonyymi
Ristijärvi keskellä Kainuuta olisi hyvä paikka sähköauton lataukselle, LNG-kaasutankkauspaikalle ja myöhemmin vedylle. Lähin kaasutankkauspaikka taitaa olla Oulussa. Näin turistivirrat saataisiin poikkeamaan kylälle. Lisäksi erikoisuutena juustoleipäkahvit saataville.
- Anonyymi
Niin mikä tulloo ja milloin?
- Anonyymi
Se olisikin jotain jos tulisi Tuurin tapaan joku kauppakeskus, keskelle korpea. Ikeallahan olisi jo valmis konsepti ravintolapalveluillekin kun siellä kylällä ei ole minkaanlaista baaritoimintaa.
Kunnan johtohahmot taitaa olla vaan niin arkoja ja tyyliin mitäpä se hyvejää. Tuollainen eläkkeelle jäävä kunnajohtaja vois repäistä ja ottaa yhteyttä Ikean johtoon, ei siinä mitään menetä.
Tuntuu toisinaan mistä ne patut saa palkkansa kun mitään ei keksitä ja yritetä, hoetaan vaan kuolevista kunnista ja väen valumisesta isoihin kaupunkeihin. Luottamusmiehetkin oottaa kahville pääsyä mahat tyhjinä vai annettaneko siellä ihan ruoka. Niin surkeeta touhua. - Anonyymi
Ei mitään siihen tule.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15210997
- 525250
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452463- 302153
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311270Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351196Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317902