Soldiers of odinit koulupuistoon iltaisin...

Anonyymi

Jos tinanappeja ei kiinnosta kansalaisten turvallisuus...

2

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pietarsaaressahan on tämä Loldiers of Pamelat.

      Vähävaraisista, mutta kristillistä lähimmäisenrakkautta tunnustavista porvaripuolueiden hjupseeritaustan omaavista, enimmäkseen naisihoisista miehistä koostuva löyhähkö liittouma.

      Satunnaisella ja mielenkiinnon vapaaehtoisuuteen perustavalla katupartioinnilla he, edelleenkin ja valitettavasti vaan lisäävät turhaa ja häiritsevää moottoriajoneuvoilla liikennöintiä asuinalueilla.

      Ketut ne edelleen saavat rauhassa pyöriä ja hääriä kanaloiden häkkien kimpussa.
      Johtuneeko sitten tuosta partiomiesten naisihoisuudesta, kun eivät uskalla autosta kettuhäkkiä kiertämään jalkautua, kettujen siellä äänekkäästi häärätessä ?

    • Anonyymi

      Haluaisin liittyä soldiersseihin. Olen kuiteskin aika lyhyt mutta näin kuvista että soldierssijen pääpomollakin on piilokorot. Oon 162 cm ja pääpomo kuulemma 164 cm. Pulma on tää: aion kanssa ostaa piilokorolliset kengät, mutta ei sovi varmaankaan olla pitempi ku pääpomo, muuten ei kai pääse jäsenex? Tietääks siis kukaa et kuinka pitkä pääpomo on ne piilokorot jalas? Etten vaa mee ostaa liian korkeit kenkii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      117
      9931
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      77
      5012
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4822
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      7
      3290
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      14
      2497
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      107
      1730
    7. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      55
      1530
    8. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1526
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1444
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      66
      1382
    Aihe