Ei taida nesteelle raha kelvata ja kyllä tuolla menolla asiakkaita häviää. Noin klo 18.50 olimme jonkun aikaa jo jonotelleet tilataksemme ruokaa. Jonossa oli muutama muukin sanoilla aikeilla. Porukka edessä sai tilattua ruokansa ja kassahenkilö mainitsi, että puoli tuntia menee, koska on jonoa. Oli seuraavan asiakkaan vuoro, jolle kassahenkilö sanoa päräyttikin ettei ota enään tilauksia vastaan. Kaikki jonossa olevat lähtivät tuohtuneina pois. Pihalla toinen jonossa ollut asiakas sanoi "olipa kyllä pettymys". Ja niin se oli kyllä itsellekkin.
Varsinkin kun kassahenkilö olisi voinut asiasta mainita jo aijemmin jonoon tulijoille.
" Hei, oletteko tulossa tilaamaan ruokaa?valitettavasti, niin paljon tilauksia etten voi ottaa tilauksia vastaan enempää"
Mutta ilmeisesti asiakkaiden turhaan jonossa seisottaminen ja mielenpahoittaminen oli parempi vaihtoehto hänen mielestään.
Olen kuullut aikaisemminkin tästä, että nesteeltä ei ole saanut enään ruokaa tilattua.
Muutenkin aukioloaika on hämäävä. Netti kertoo paikan olevan auki klo 20.00 asti, niin silti sieltä ei ruokaa saa, ellei ole tilannut viimeistään klo 19.00.
Pitäisikköhän asialle tehdä jotakin ja mainita vaikkapa asiasta!
Neste Paltamo
5
2075
Vastaukset
- Anonyymi
No niin Tapsa.Vakavan mietinnän paikka asiakaspalvelun suhteen.Ei taida parlamentti paljoakaan ostaa.Meinasiko nousta eväät hiukseen,kun ei palvelu pelaa.
- Anonyymi
Jos koko ajan kuulee kansanomaisia nimityksiä sekä miesten että naisten intiimialueen eri osasista,niin ei siinä viitsi olla.Varsinkaan lapsiperheellä.Se kassapuoli on aika pieni,kun jonottaa niin voi joutua jonottamaan ulkosalle.Isompi saisi olla se kassapuoli,kun ei mahdu kaikki asiakkaat kerralla sisälle.Se ei tosin johdu ruuhkasta,vaan sen komeron pienuudesta.
- Anonyymi
Kävin kyseisessä paikassa kahvilla ja olipas jälleen paksua tervaa juoma.Kävin myös huonon mahani alkaessa kiertää istunnolla vessassa.Kuulin ilmanvaihtokanavan kautta henkilökunnan makoisaa juoruilua ja omistajaparin panettelua.Siis takapäin puhumista, en heidän lempimistään onneksi.Kokemus oli ihan kiva,kun naapurivessassa kuului tuskailua vessapaperin puutteen vuoksi.Itselläni oli reippaat pari ruutua molemmin puolin käytettävissäni. Kusi iellä vessassa haisi ja paska,mutta niinhän sen vessassa kuuluukin.Tennarinpohjat toki kannattaa hangata siihen ovimatolle pois lähtiessä.
- Anonyymi
Kunnanjohtaja nähty Nesteen kassajonossa.Tuskainen ilme kasvoillaan,oliko kiire vai mahassako pyrki kierämään siinä paskankäryssä? Mahtaahan se aivan erilaista olla ihmisten ilmoilla.
- Anonyymi
jooo ohan tää vakavvoo. ko anttaa porttikielttoo iliman syytä tosijjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931392
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52781- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253657Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä321616Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7605Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55599- 53584