Ei taida nesteelle raha kelvata ja kyllä tuolla menolla asiakkaita häviää. Noin klo 18.50 olimme jonkun aikaa jo jonotelleet tilataksemme ruokaa. Jonossa oli muutama muukin sanoilla aikeilla. Porukka edessä sai tilattua ruokansa ja kassahenkilö mainitsi, että puoli tuntia menee, koska on jonoa. Oli seuraavan asiakkaan vuoro, jolle kassahenkilö sanoa päräyttikin ettei ota enään tilauksia vastaan. Kaikki jonossa olevat lähtivät tuohtuneina pois. Pihalla toinen jonossa ollut asiakas sanoi "olipa kyllä pettymys". Ja niin se oli kyllä itsellekkin.
Varsinkin kun kassahenkilö olisi voinut asiasta mainita jo aijemmin jonoon tulijoille.
" Hei, oletteko tulossa tilaamaan ruokaa?valitettavasti, niin paljon tilauksia etten voi ottaa tilauksia vastaan enempää"
Mutta ilmeisesti asiakkaiden turhaan jonossa seisottaminen ja mielenpahoittaminen oli parempi vaihtoehto hänen mielestään.
Olen kuullut aikaisemminkin tästä, että nesteeltä ei ole saanut enään ruokaa tilattua.
Muutenkin aukioloaika on hämäävä. Netti kertoo paikan olevan auki klo 20.00 asti, niin silti sieltä ei ruokaa saa, ellei ole tilannut viimeistään klo 19.00.
Pitäisikköhän asialle tehdä jotakin ja mainita vaikkapa asiasta!
Neste Paltamo
5
2044
Vastaukset
- Anonyymi
No niin Tapsa.Vakavan mietinnän paikka asiakaspalvelun suhteen.Ei taida parlamentti paljoakaan ostaa.Meinasiko nousta eväät hiukseen,kun ei palvelu pelaa.
- Anonyymi
Jos koko ajan kuulee kansanomaisia nimityksiä sekä miesten että naisten intiimialueen eri osasista,niin ei siinä viitsi olla.Varsinkaan lapsiperheellä.Se kassapuoli on aika pieni,kun jonottaa niin voi joutua jonottamaan ulkosalle.Isompi saisi olla se kassapuoli,kun ei mahdu kaikki asiakkaat kerralla sisälle.Se ei tosin johdu ruuhkasta,vaan sen komeron pienuudesta.
- Anonyymi
Kävin kyseisessä paikassa kahvilla ja olipas jälleen paksua tervaa juoma.Kävin myös huonon mahani alkaessa kiertää istunnolla vessassa.Kuulin ilmanvaihtokanavan kautta henkilökunnan makoisaa juoruilua ja omistajaparin panettelua.Siis takapäin puhumista, en heidän lempimistään onneksi.Kokemus oli ihan kiva,kun naapurivessassa kuului tuskailua vessapaperin puutteen vuoksi.Itselläni oli reippaat pari ruutua molemmin puolin käytettävissäni. Kusi iellä vessassa haisi ja paska,mutta niinhän sen vessassa kuuluukin.Tennarinpohjat toki kannattaa hangata siihen ovimatolle pois lähtiessä.
- Anonyymi
Kunnanjohtaja nähty Nesteen kassajonossa.Tuskainen ilme kasvoillaan,oliko kiire vai mahassako pyrki kierämään siinä paskankäryssä? Mahtaahan se aivan erilaista olla ihmisten ilmoilla.
- Anonyymi
jooo ohan tää vakavvoo. ko anttaa porttikielttoo iliman syytä tosijjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708