Ei taida nesteelle raha kelvata ja kyllä tuolla menolla asiakkaita häviää. Noin klo 18.50 olimme jonkun aikaa jo jonotelleet tilataksemme ruokaa. Jonossa oli muutama muukin sanoilla aikeilla. Porukka edessä sai tilattua ruokansa ja kassahenkilö mainitsi, että puoli tuntia menee, koska on jonoa. Oli seuraavan asiakkaan vuoro, jolle kassahenkilö sanoa päräyttikin ettei ota enään tilauksia vastaan. Kaikki jonossa olevat lähtivät tuohtuneina pois. Pihalla toinen jonossa ollut asiakas sanoi "olipa kyllä pettymys". Ja niin se oli kyllä itsellekkin.
Varsinkin kun kassahenkilö olisi voinut asiasta mainita jo aijemmin jonoon tulijoille.
" Hei, oletteko tulossa tilaamaan ruokaa?valitettavasti, niin paljon tilauksia etten voi ottaa tilauksia vastaan enempää"
Mutta ilmeisesti asiakkaiden turhaan jonossa seisottaminen ja mielenpahoittaminen oli parempi vaihtoehto hänen mielestään.
Olen kuullut aikaisemminkin tästä, että nesteeltä ei ole saanut enään ruokaa tilattua.
Muutenkin aukioloaika on hämäävä. Netti kertoo paikan olevan auki klo 20.00 asti, niin silti sieltä ei ruokaa saa, ellei ole tilannut viimeistään klo 19.00.
Pitäisikköhän asialle tehdä jotakin ja mainita vaikkapa asiasta!
Neste Paltamo
5
1815
Vastaukset
- Anonyymi
No niin Tapsa.Vakavan mietinnän paikka asiakaspalvelun suhteen.Ei taida parlamentti paljoakaan ostaa.Meinasiko nousta eväät hiukseen,kun ei palvelu pelaa.
- Anonyymi
Jos koko ajan kuulee kansanomaisia nimityksiä sekä miesten että naisten intiimialueen eri osasista,niin ei siinä viitsi olla.Varsinkaan lapsiperheellä.Se kassapuoli on aika pieni,kun jonottaa niin voi joutua jonottamaan ulkosalle.Isompi saisi olla se kassapuoli,kun ei mahdu kaikki asiakkaat kerralla sisälle.Se ei tosin johdu ruuhkasta,vaan sen komeron pienuudesta.
- Anonyymi
Kävin kyseisessä paikassa kahvilla ja olipas jälleen paksua tervaa juoma.Kävin myös huonon mahani alkaessa kiertää istunnolla vessassa.Kuulin ilmanvaihtokanavan kautta henkilökunnan makoisaa juoruilua ja omistajaparin panettelua.Siis takapäin puhumista, en heidän lempimistään onneksi.Kokemus oli ihan kiva,kun naapurivessassa kuului tuskailua vessapaperin puutteen vuoksi.Itselläni oli reippaat pari ruutua molemmin puolin käytettävissäni. Kusi iellä vessassa haisi ja paska,mutta niinhän sen vessassa kuuluukin.Tennarinpohjat toki kannattaa hangata siihen ovimatolle pois lähtiessä.
- Anonyymi
Kunnanjohtaja nähty Nesteen kassajonossa.Tuskainen ilme kasvoillaan,oliko kiire vai mahassako pyrki kierämään siinä paskankäryssä? Mahtaahan se aivan erilaista olla ihmisten ilmoilla.
- Anonyymi
jooo ohan tää vakavvoo. ko anttaa porttikielttoo iliman syytä tosijjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️851778Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1201194YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621070- 62946
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan74866Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli79808Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029806- 57800
Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.46800Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.116763