Vaihda takaisin Ylelle töihin urheiluselostajaksi mihin sovit hyvin.Pilasit Formulat Kiihkoilulla,Huutamalla,ja muista asioista selittämällä,Väärä paikka sulle.Kiitos sulle, jos olet ensivuonna vielä selostamassa en katso enää formuloita C-Morelta.Pilaat koko ohjelman.
Niki Juusela
18
154
Vastaukset
- Anonyymi
Itse katson paljon mieluummin netistä SkySportsin lähetyksiä ja vieläpä ilmaiseksi. SkySportsin selostajat eivät sorru typerään huutamiseen vaikka heidän maanmiehensä sattuukin menestymään. Rautaisia ammattilaisia, ilo seurata!
- Anonyymi
Samaa mieltä, joudun vain katsomaan C-Morelta. Tuo hehkutus pottaksesta nyt turhaa, vain mestaruus lasketaan, enää ei mahdollisuuksia mestaruuteen. Aivan sama onko kakkonen vai kahdeskymmenes.
- Anonyymi
Saako lähetyksiin muuta selostusta esim englanniksi. Kyllästyttää tuo "asiantuntemus" ja pottaksen hehkutus.
- Anonyymi
Onneksi netistä näkee ja kuulee ulkomaanelävien selostuksia F1-kisoista ilmaiseksi.
- Anonyymi
Pitää yrittää etsiä ettei tarvitse katsoa aivan ilman ääntä.
- Anonyymi
Nikihän on parasta mitä on pitkään aikaan F1 selostuksiin saatu, vai pitäisikö Matti Kyllönen pyytää takaisin?, huvittavaa oli joskus kun Matti selosti ja Keke oli kommentaattorina ja Mika Häkkinen ajoi radalla, Matti tokaisi: voi ei, ei kai Mikan auto nyt hajoa, kun suuttimista tulee savua!!!!, siihen Keke tokaisi rauhallisesti: kuule Matti, ne suuttimet on pakoputket ja niistä joskus tulee savua, kuuluu asiaan.
Niki tietää ja kaivaa tietoa aivan eritavalla, kuin kukaan muu meidän F1 selostaja on tehnyt, ehkä hieman liian "innokas" välillä, mutta ei haittaa.
Entäs se Mervi Kallio, mitä se tekee siellä?, samat kysymykset vuodesta toiseen kuskeilta: no ei nyt mennyt niinkuin piti, miten analysoit itse tätä kisaa, ja sitten tallipäälliköiltä: kuka voittaa, onko teillä kaikki kunnossa, mites Valtterin tilanne, saako voittaa ja onko ensikauden sopimus jo varma?, tai joku ihme rengaspäällikkö: miten luulet, mikä rengasseos on tänään paras, kuinka pitkään ne kestää, yms. yms. tyhjänpäiväistä jorinaa, hänellä ei tosiaankaan ole mitään virkaa lähetyksissä, no jos "naiskiintiö" pitää täyttää, muuten mitään sanomaton turhake. - Anonyymi
Arvuuttelu: sanooko juusela lähetyksen aikana "pottas" a) 800 krt, b) 8 000 krt, c) 80 000 krt?
- Anonyymi
Lapsellista juuselalta vaatia että jäädytetään tilanne!?
- Anonyymi
Ilman turva-autoja Hamilton olisi voittanut. Ajoi aivan kannassa ja varikkokäyntien yhteydessä olisi ohittanut helposti.
- Anonyymi
pottas, pottas, vale, vale, tuo on jo jotain sairasta tuo pottaksen hehkutus! 1. harjoitusten nopein parin radalla käynnin jälkeen, niin voi sitä hehkutusta, maaginen, maaginen, ilmiömäinen, vale, pottas!!! (On siellä muitakin kuskeja, varmaan yhteensä yli kymmenen maailmestaruutta)
- Anonyymi
Ja mikä siinä on kun joka kerta jo kauan ennen kauden alkua alkaa älytön mainoshehkutus "kaikkien aikojen formulakausi, kannusta Bottas maailmanmestaruuteen" jne. Huvittaa on että tätä jatkuu läpi kauden, senkin jälkeen kun Hamilton on jo voittanut MM:n ja vielä kauden päätyttyäkin! Joka kerta saa pettyä. Miten se menikään: pessimisti ei pety - se ois näin suomalaisittain parempi lähestymistapa.
- Anonyymi
Toivotaan ettei tämä ilmiömäinen, maaginen, uskomaton pottas voita. Vähenisi tuo lapsellinen, yltiöpäinen hehkutus. On siellä kuskejakin joilla on jonkunlaista menestystäkin, esim Hamilton, Vettel.
- Anonyymi
Tosiaan, joka toinen sana on pottas, joka toinen vale, silloin tällöin mersu!
- Anonyymi
Studioporukka taas ihan pihalla kisataktiikoista. Hohhoijaa.
- Anonyymi
Peräkammarin pojat ovat taas nähneet baarin telkusta kisan jälkikäteen maikkarilta.
- Anonyymi
Kyllä on kaveri tosi jyrkkä mielipiteissään, sääliksi käy asiantuntijoita.
- Anonyymi
Kyllästyttää tuo pottaksen ylistäminen, on siellä muitakin, mm Hamilton ja kumppanit. Ihmeellistä ettei tuolla autolla tyyppi aja paremmin? Siellä on noin kymmenen kuskia jotka pistäisi Hamiltonin tiukemmalle.
- Anonyymi
Jokohan kannattaisi lopettaa tuo vöyhötys pottaksesta? Kun ei tule tuommoisella mestaruusautolla menestystä, antaisi olla!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3657906Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1135583Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1114643Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli274450Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1754411Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523957Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603853Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773737Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava373647SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853471