Voinko laittaa kaksi sidettä yöksi peräkkäin koska viime yönä tuli yhdellä läpi??
Kaksi sidettä peräkkäin yöllä???
Anonyymi
91665
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tottakai niitä voi laittaa ihan niin monta kuin tarvitsee. Kaupoista saa myös yösiteitä erikseen. Aika paljon erikokoisia ja erilaisia löytyy. Itsekin aikoinaan jouduin käyttämään kahta päällekkäin jopa päivälläkin.
Kaupasta saa yösiteitä ja muita tehokkaamman imukyvyn suojia. Jos side ei yöllä riitä, on se merkki runsaasta vuodosta. Luin jostai niin. Eli kannattaa seurata veren rauta-arvoja, ettei tule anemiaa. Itselläni yöllä ei yleensä vuoda, vaan hulahtaa hieman vasta, kun nousen jalkeille. Nuorena saattoi vuotaa joskus lakanalle.
Jos yhdellä tulee läpi niin on aivan normaalia laittaa toinen. Ei siis mitään hätää :)
t:MatiasOskari
Et tietenkään voi laittaa kahta sidettä!!! Sehän on laissa kielletty.
Entäs, jos se laitta toisen salassa?
t:MatiasOskari
Darkside putiikista saa lepakon siivillä. Jollei tuotekehitys ihan keskenkasvuista ole, niin jopa kynsillä.
Moi! Voit hankkia erikseen öitä varten oikein kunnon yösiteitä. Itsellä on runsaat menkat vuodan ekoina päivinä (menkkani its3llä kestää sen n. 6-7pvä, ja ekat n.3 päivää ovat todella runsaat!), ja kannattaa käydä lääkärillä jos se yksi side ei tosiaan riitä öisin, tai jos tarvitsee useasti tunnin sisällä tai tunnin välein vaihtaa. Ja jos sinulla ovat kivuliaat, jne se voi keryoa endometrioosista ellet ole tutkiuttanut jo. Itsellä on kovat ja runsaat menkat, ja tutkittu että endometrioosia ei ole, mutta suosittelen vaikka sulla ei ois kivuliaat tms niin mene käymään sen varalta kuitenkin lääkärissä.
Itse käytän myös vanhasta pyyhkeestä leikattua suikaletta 2 yösiteen kanssa. Silti aamulla läpi kaikki. Mulla myoomat aiheuttaa runsaita vuotoja.
No siis itse käytin päivällä kahta koska en olisi kerinnyt vaihtamaan koulupäivän aikana ja olisi tullut läpi jos olisi ollut vain yksi