Kiuas kaupassa pitäisi käydä ja tuossa otsikon mukaiset vaihtoehdot tällä kertaa. Paikallisella toimijalla olisi tarjouksessa tuo Kivi kiuas niin että hintaa jäisi 30€ enemmän kuin Narvin Kota Saana mallilla. -Noista Harvian kiukaista vain vaikuttaisi ihmisillä olevan aika lailla huonojakin kokemuksia. Mikähän mahtaa tilanne päivitettynä olla? -Tuo Kivihän on aika korkea ja yläosastaan kapea niin miten mahtanee lämmön jakautumisen kannalta olla ja kummoiset löylyt saanee siitä?
Kota Saana vai Harvia Kivi
4
618
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kokemusta kyseisistä kiukaista, mutta itellä vuosien saatossa posahtanut useammastakin Harvian postilaatikko kiukaasta vastuksia.
Itsellä ns. aina lämmin kiuas. Vaivaton, voi koska tahansa saunoa, eikä tarvitse odotella lämpiämistä. Luukku auki jä löylyä heittämään.
Lämpiää yösähköllä eikä tarvitse kiviä olla vaihtamassa, eivät murene kun ei tapahdu jäähtyminen, kuumeneminen laajenemista kivien ollesa aina kuumat.
Suosittelen- Anonyymi
Hienoja vastauksia ohjeistukset sähkökiukaista jos sivuutetaan sellainen pienen pieni asia että avaaja esitti kysymyksen puulämmitteisistä kiukaista...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hienoja vastauksia ohjeistukset sähkökiukaista jos sivuutetaan sellainen pienen pieni asia että avaaja esitti kysymyksen puulämmitteisistä kiukaista...
Ei, kyllä tarkoitin nimenomaan aloituksessa mainittuja kiukaita, jotka ovat sähkökiukaita. Ja tuo Harvian Kivi-kiuas vähän vaikuttaisi joissain kuluttajissa aiheuttavan ns. parran pärinää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1642579Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668