Jämsän lidl

Anonyymi

Missä kaikki jämsän lidl uskovaiset on nyt käyneet kaupassa kun retostellen täällä ovat kirjoitelleet että s & k-ryhmä ovat boikotissa? Vai alkaako jo nälkäpaasto kurittamaan mahassa?

10

483

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      muuramen lidliin on lyhyt matka joten turhaan möyhkää pullukka.

    • Anonyymi

      Ei kun jyvishyvään samoin tein, kun naapuri kiusaa.

      • Anonyymi

        Orivedellä ja Muuramessa.!!
        Eioo hihiteljät kytäämässä kun tyhjät tölkit ja pullot palautaa.
        Pullopojan kilpailia.


    • Anonyymi

      Sieltä ostetaan, mistä halvemmalla saadaan. Ei olla uskossa, eikä makseta kymmenyksiä elättääksemme ketjujen sikaporhoja.

    • Anonyymi

      Eikös Lidl oo suljettu remontin takia😮

    • Anonyymi

      Minä olen Karjalan evakko ja käyn Jämsän S-Marketissa aina vain illalla klo 21:00 jälkeen. Kaikki punaisella laputetut tuotteet ja paistopisteen tuotteet saa silloin aina 60 % alennuksella. Kylmäsavustetun punaisella laputetun 650 gramman kirjolohifileen sain ainoastaan 6 eurolla. Siinä meinaa aina kassalla selälleen lentää, kun kärryllinen tavaraa ei maksa juuri mitään.

      Sen kylmäsavustetun kirjolohifileen söin heti saman tien, kun kaupasta kotiin tulin. Rasva vaan valui suupielistä, kun halvalla saatua herkkulohta upposi sisuksiin. En ole varma, palaanko täältä S-Marketin lähes "ilmaiselta herkkutunnilta" enää ollenkaan Lidliin asiakkaaksi?

      On se vaan niin mukavaa, kun on kärry täynnä tavaraa, eikä maksa juuri mitään. Nyt alkaa olemaan elintarvikkeissa hinnat kohdallaan, kun menee kauppaan tunnin ennen sulkemisaikaa. Mutta nämä 60% alennukset viimeisellä tunnilla toimii varmuudella ainoastaan S-Marketissa. Citymarket antaa satunnaisesti keltaisilla lapuilla olevista tuotteista joskus 30 - 60% alennuksia viimeisellä tunnilla, mutta niiden antamasta alennusprosentista ei ole etukäteen mitään varmuutta. Mitä nyt haluavat alennusprosentiksi minäkin päivänä kassalla laittaa.

      Lidl ei tunne "viimeisen tunnin" alennuksia, mutta siellähän on sitten kokonaisuutena Jämsän halvimmat hinnat jos menee kauppaan keskellä päivää, eikä kyttää S-kaupan viimeisen tunnin 60 % alennuksia.

      Hautuumalleha täst jo koht joutaap. Vaa ko ellää nuukast nää viimeset vuuvet, nii jääp mei tyttäril enemp perintölöi. Nii se o... usot sie… silviisii, tälviisii...

    • Anonyymi

      Muuramessa käydään.

      • Anonyymi

        Muuramessa myös, oikein innolla jo odottaa kun pääsee kohta jämsän lidliin säästämään. Onhan se ilo käydä kun on kaunista, mukavaa ja ammattitaitoista henkilökuntaa palvelemassa.


    • Anonyymi

      Orituvalle valmiiseen pöytään.

    • Anonyymi

      Joo pakko se on Muuramen Liiterissä huomenna käydä, kun on ikävä niitä vuosien varrella tutuksi käyneitä ruokia...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      219
      5963
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3724
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      82
      2577
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      39
      2111
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1892
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      45
      1868
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      1765
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1656
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1502
    10. Tappajamanne kiinni

      Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!
      Mikkeli
      33
      1448
    Aihe