Mikä kanarian saarista olisi kelien puolesta ystävällisin eli lämpimin helmikuussa? Nähtävää ja koettavaa saisi myös löytyä aikuisille eli luontoa tai historiaa.
Mihin saarelle helmikuussa
14
296
Vastaukset
- Anonyymi
Inglesissä on parhaat lämmöt ympäri vuoden. Ingles on ykkönen, kuten on myös Inglesin paras pihviravintola Karhu.
- Anonyymi
Luontokohde? Nähdä Karhu ja torakka ;-)
- Anonyymi
Pihvi karhussa on tuntematon. Silti loistava makkaraperunapaikka yönälkäisille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pihvi karhussa on tuntematon. Silti loistava makkaraperunapaikka yönälkäisille.
Karhussa ole kuin otsoni aukko!
- Anonyymi
Helmikuu ei ole Kanarian lämpimimpiä kuukausia, mutta sateilta ja pilviltä välttyy todennäköisimmin Gran Canarian ja Teneriffan eteäosissa, esimerkiksi Playa del Inglesissä, Puerto Ricossa ja Playa de las Americasissa. Näistä Puerto Rico on pienin ja Playa del Ingles suurin.
Inglesissä myös tuulee eniten, mistä syystä itse kierrän sen kaukaa. Rannalla saa usein silmät ja korvat täyteen hiekkaa. Inglesin ranta ei laineineen ja merivirtoineen sovi pienille lapsille. Puerto Ricon ranta on suojainen, joten laineita ei ole.
Gran Canarialla on isompia tavarataloja ostoksia varten kuin Teneriffalla. Las Palmas on varsin iso kaupunki, mutta sen sää on usein pilvinen.- Anonyymi
Kiitos, juuri tämän kaltaisia asioita halusinkin kuulla ihmisiltä jotka itse ovat eri paikoissa olleet, helpottaa päätöksen tekoa kovasti.
- Anonyymi
On noi ihan mahtottomia noi A. ja Ep.
Ihan mahrottomiaa ovattten. Sää vaihtelee,helmikuu on "talvea", tosin olen silloin itsekin Las Palmasissa oli sää mikä vaan,täytyy seurata Canarian säätiedotuksia,paras minun mielestä on Gran Canaria,varsinkin Las Palmas jossa on kaikki ja lähellä.
- Anonyymi
Siis valittu kolmen parhaan grillikioskin joukkoon jo kolmena vuotena peräkkäin.
Kolmehan niitä grillikioskeja siellä onkin.
Onnittelut Kaitsulle! Syksy oli 2019,sateinen Canarialla nyt on 20ja ollut aurinkoista pian olen taas Las Palmasissa ,ihanaa.
- Anonyymi
Inglesiin tietysti
- Anonyymi
Las Palmas kutsuu taas kerran ,olen käynyt 1969 eka kerran ja aina uudelleen . Helmikuussa taas menossa .
- Anonyymi
Kap verdellä on varmimmat auringonottokelit helmikuussa. Luontoa ja historiaa on saman verran kuin muillakin saarilla eli 0
Nyt lähden Las Palmasiin ja on luvattu aurinkoista 22-25,loistavaa,ihanaa lähteä taas koti kaupunkiin ,upea paikka,käyn joka vuosi ja viihdyn,no minua auttaa sujuva espanjan kieli,se auttaa kaikki pelaa paremmin.¡Hasta luego!
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä531329- 1231324
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1221193- 1381023
- 101887
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten328820Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82724Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54636Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist49629Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64602