Sunny Car Center
Ratasairaala
Centra
Engelinranta
Sataman uusi kahvila-ravintola
Kelluvat talot
Ja lisää luvataan:
Skogsterin hotelli (Hämeenlinnassa hotellien käyttöaste on huono)
Luistinrata torille (kaupunki rakentaa ja ylläpitää?)
Uusi asemarakennus:(taas paalutetaan muiden omistamaa maata)
Tämä hömppä pitää saada loppumaan!
Ratasairaala
Centra
Engelinranta
Sataman uusi kahvila-ravintola
Kelluvat talot
Ja lisää luvataan:
Skogsterin hotelli (Hämeenlinnassa hotellien käyttöaste on huono)
Luistinrata torille (kaupunki rakentaa ja ylläpitää?)
Uusi asemarakennus:(taas paalutetaan muiden omistamaa maata)
Tämä hömppä pitää saada loppumaan!
Vastaukset 21
Vanhimmat
Onko havainnekuva PersGaryn ilmeestä tuomion jälkeen
Onko havainnekuva Perttu K:n ilmeestä tuomion jälkeen?
Uusi asemarakennus tarvitaan peittämään ilmainen parkkitila ettei aseman parkkitalosta tulisi entistenlainen floppi. Joo ei halpa ratkaisu mutta eipä näy pysäköinnin taseissa. Ja saahan siinä joku hyvä rakentaja taas kivan ja tuottoisan kybämiltsin duunin
mihin ne sitä rautatieasemaa ovat nyt siirtämässä? tampereelle? kuulostaa ihan kahelilta suunnitelmalta kuin sunny centerit.
näin tyhmänä maallikkona ajattelisin että hämeenlinnaan täytyy saada työpaikkoja, eikä siirrellä rautatieasemaa kuin jossain monopolissa.
Keskustavisiossa uusi rautatieasema on siinä kohtaa, missä nyt on uudet ilmaiset parkkipaikat Viipurintie sillan eteläpuolella. Tulisi oikein kauppakin siihen yhteyteen.
Hämeenlinnalaisen tapaan VR:ltä ei ole kysytty.
Havainnekuvien Hämeenlinna;)
Eipä kannata VeeÄrrältä mitään kyselläkkään. Yhtiö ei halua maksullisia parrkipaikkoja asemille=vähentyneet matkustajat=ei juniakaan. VR up my ass voi ehkä sanoa facessa kunhan ei suoraan päin naamaa sano.
Mihin on hävinnyt havainnekuva PersGaryn tuomion julistamisen video netistä? Tahallaan häpeän takia hävitetty mutta kiva olisi katsella uudelleen.
Siitä en tiedä, mutta Rautio on YouTubessa "koulutukseltani olen opettaja"
Kohdassa 1.59 hän sen vielä itse mainitsee. Melko röyhkeäkin valeopettajaksi.
Mä niin nautin kun Rautio sinnuu ituttaa etkä voi mitään muuta kun ituttaa
Oliko aloittaja listannut perzukkien syyskokouksen esityslistan aiheet?
Voi taaskin pahoittaa mielensä.
En ole persu.
Kok/Sdp:n kokouslistat tehdään perinteiseen tapaan Levillä salaisin rituaalein !
Täytyy olla narkkis, ei mitään järkeä.
Nyt aletaan jo HäSa:n mukaan Assisairaalan havainnekuvia varovasti siirtää haavekuvien joukkoon, ja esiin nostetaan ajatusta vanhan sairaalan peruskorjauksesta. On havahduttu Hämeenlinnassakin riihimäkeläisten ininään, että uusi sairaala maksaa...
Voivoi, ensin ei saa rakentaa toisen tontille, ja sitte vielä pitäis itte maksaa, miks noi valittajat on aina tommosia, pilaa hyvät ideat?
Persut vaatii että ei uutta sairaalaa korjata. Aivan uusi ja uutta sairaalaa ei tule rakentaa. Sairaiden tulee hoitaa itsensä.
Mitähän tajunnanvirtaa tuo teksti on? Pönttö sekasin kun käkikello. "Aivan uusi ja uutta sairaalaa ei tule rakentaa." Tota ei selvitä edes savolaisten sanakirjalla.
Persu sekaisin. Siinä selitys.
No sulla persu on aina selitys joka asiaan, oliko se persu jonka matkaan vaimos lähti?
Kuten jo avauksesta voi lukea raution poppoo on sekaisin kuin seinäkello. kaikenlaista hienoo yritellään, mutta mikään ei oikein onnistu ja 20 miljoonaa budjettikin vuotaa. Uutena haihatteluna tuo valtavan upea keskustavisio, jota rautio hehkuttaa tänäänkin mielipidepalstalla. Ensimmäisenä rouva raution tulisi hakeutua ammattiauttajan pakeille, niin kaikki kyllä siitä varmaan selkiäisi.
Sinua on ammattiauttaja auttanut eikä apua mutta et sitä itse koskaan tule huomaamaan reppana.