Onko tässä Suomenkin tie?

Anonyymi

4

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiedä kumpi on kammottavampaa, se että poliitikot ovat niin helvetin tyhmiä vai se, että tuo sama paska voi ja varmasti tuleekin tapahtumaan suomessa. Mutta mitä siitä seuraa? Suuret väkivaltaisuudet vai sota?
      Ei ole oikein että maahan lappaa muslimeja ja tyhjentävät kassat. Sairasta!

    • Anonyymi

      Suurin uhka Suomelle on nuo mukamas isänmaalliset lipunheiluttajat , joita on nähty esittämässä uhkailujaan niissä paikoissa, joihin sotaa ja väkivaltaa pakenevat ihmiset on saapuneet. Noiden mielenosoittajien näkeminen toi mieleeni saman pahanolon tunteen, jota koin nähdessäni 12-vuotiaana ensimmäisen kerran dokumentin kansallissosialistisesta Saksasta ja Hitleristä villitsemässä kansaa vihaa uhkuvine puheineen. Hyi hitto!

      • Anonyymi

        Hah; en paremmin sano. Muutama sata kaljupäätäkö olisi uhka? :D Uhka ovat tuhannet karkoituspäätöksen saaneet; jotka "halllituksen" luvalla loisivat täällä jossakin -luvatta.


    • Anonyymi

      Voin kertoa. Kansa ei ymmärrä minne ollaan menossa.
      Jenkeistä tänne ollaan matkimassa kaikki se mikä tekee ihmisen sairaaksi
      mutta
      ei mitään siitä mikä siinä hienossa maassa tuo elämää.

      Jotkut pelkäävät että kansan vitsaus, vaikeneminen, alkaa murtua ja siksi on kiire tukahduttaa kaikki puheet jotka voisivat paljastaa maamme valheita. Eli, pitää johdatella kansa puhumaan kaikkea turhuutta.

      Se ei tapahdu ilman seurauksia. On selkeästi nähtävillä mikä aiheuttaa yhtäkkiset ampumiset Jenkeissä. Se johtuu siitä, kuten Yle kertoi aamun lähetyksessä, vääränlaisen Emoijin lähettäminen tai aiheellinen uhkaus helposti aiheuttaa vankeutta.

      Käytännössä se tarkoittaa sitä ettei kannata uhkailla vaan mennä yllärinä tuhoamaan vastaustajat.
      Ilman lain asiantuntijoita maamme olisi paljon terveempi paikka elää. Heidän joukostaan löytyy maamme pahimmat sairastuttajat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4371
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2380
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1941
    4. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      16
      1530
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1525
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      159
      1483
    7. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      10
      921
    8. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      798
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      65
      778
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      777
    Aihe