https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006250410.html
Miksi poliitikot eivät nää tuota uhkaa, mutta me kansalaiset näämme?
Onko tässä Suomenkin tie?
4
158
Vastaukset
- Anonyymi
En tiedä kumpi on kammottavampaa, se että poliitikot ovat niin helvetin tyhmiä vai se, että tuo sama paska voi ja varmasti tuleekin tapahtumaan suomessa. Mutta mitä siitä seuraa? Suuret väkivaltaisuudet vai sota?
Ei ole oikein että maahan lappaa muslimeja ja tyhjentävät kassat. Sairasta! - Anonyymi
Suurin uhka Suomelle on nuo mukamas isänmaalliset lipunheiluttajat , joita on nähty esittämässä uhkailujaan niissä paikoissa, joihin sotaa ja väkivaltaa pakenevat ihmiset on saapuneet. Noiden mielenosoittajien näkeminen toi mieleeni saman pahanolon tunteen, jota koin nähdessäni 12-vuotiaana ensimmäisen kerran dokumentin kansallissosialistisesta Saksasta ja Hitleristä villitsemässä kansaa vihaa uhkuvine puheineen. Hyi hitto!
- Anonyymi
Hah; en paremmin sano. Muutama sata kaljupäätäkö olisi uhka? :D Uhka ovat tuhannet karkoituspäätöksen saaneet; jotka "halllituksen" luvalla loisivat täällä jossakin -luvatta.
- Anonyymi
Voin kertoa. Kansa ei ymmärrä minne ollaan menossa.
Jenkeistä tänne ollaan matkimassa kaikki se mikä tekee ihmisen sairaaksi
mutta
ei mitään siitä mikä siinä hienossa maassa tuo elämää.
Jotkut pelkäävät että kansan vitsaus, vaikeneminen, alkaa murtua ja siksi on kiire tukahduttaa kaikki puheet jotka voisivat paljastaa maamme valheita. Eli, pitää johdatella kansa puhumaan kaikkea turhuutta.
Se ei tapahdu ilman seurauksia. On selkeästi nähtävillä mikä aiheuttaa yhtäkkiset ampumiset Jenkeissä. Se johtuu siitä, kuten Yle kertoi aamun lähetyksessä, vääränlaisen Emoijin lähettäminen tai aiheellinen uhkaus helposti aiheuttaa vankeutta.
Käytännössä se tarkoittaa sitä ettei kannata uhkailla vaan mennä yllärinä tuhoamaan vastaustajat.
Ilman lain asiantuntijoita maamme olisi paljon terveempi paikka elää. Heidän joukostaan löytyy maamme pahimmat sairastuttajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1524892Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813586SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä942112Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?252008Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191478Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1031335