oikeutta lukea ei oikeudessa

Syyttäjä kyselee kuka ei saa lukea https://www.valtakunnansyyttajanvirasto.fi/fi/
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä satujen ja harhojen vallassa oleva on näköjään taas herännyt tässä illan koiteessa. Voi että...

Äänestä

Ennen istuntoa kerrottiin, ettei kuvia ole oikeus esittää. Helsingin HO kuitenkin hyväksyi toisen osapuolen kuvia, vain toisen osapuolen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Syyttäjä kyselee kuka ei saa lukea https://www.valtakunnansyyttajanvirasto.fi/fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu