Kauneus/myyntikonsultti

Anonyymi

Mua kiinnostais alottaa joku konsultointihomma, mutta onko olemassa mitään, missä on alotuspaketti lähes ilmainen? Paljonko oriflamen aloituspakkaus on nykypäivänä ja mitä se pitää sisällään? Mary Kayn ihokonsultti paketti tuntuu jotenkin järkyttävän hintaiselta (99e). Mitä muita näitä firmoja löytyy? :)

Tuumin näitä asioita siksi, kun en yhtään tiedä miten pitkään konsultointi hommat kiinnostaa ja miten saa kaupan käymään, tappiota en kuitenkaan haluaisi tehdä. :)

1

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse tein Mary Kayn konsultin hommia muutaman kuukauden. Tuotteet ovat hyviä, vaikkakin monen mielestä liian hinnakkaita.
      Henkilökohtaisesti en suosittele lähtemään MK tai vastaavaan mukaan, se tuo hirveästi paineita ja muutaman kuukauden välein täytyy tehdä aktivoiva tilaus (n. 500-600€), että saat osallistua haasteisiin yms. ja saat jakaa ura mahdollisuutta muille.
      Tämän lisäksi on monia kieroja asioita, joista ei kerrota heti alkuun. Esim. vaatetus säännöt ovat tiukat ja et saa somessa tuotteita markkinoidessa laittaa hintoja tai ale% esiin. yms.
      Toki konsultointi tuo mukanaan hyvääkin, tutustuu uusiin ihmisiin sekä oppii ihonhoidosta.
      Vaikka en tuota työtä kannata, niin arvostan niitä jotka tienaavat leipänsä rehellisin keinoin tuolla!
      Jos päädyt kokeilemaan vastaavaa, ole tarkkana ettei sinua sumuteta ja vedetä mukaan johonkin mikä kaduttaa myöhemmin.
      Tsemppiä sinulle!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      185
      1374
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1178
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      884
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      880
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      800
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      776
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      54
      746
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      101
      721
    9. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      702
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      699
    Aihe