mitä laitteita tarvitsen elisa viihteeseen

Anonyymi

Siis mitä muita laitteita tarvitsen, kun television jos otan Elisa -viihteen?

5

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos televisioosi ei ole Elisa Viihde TV-sovellusta saatavilla niin tarvitset Elisa Viihde-digiboksin. Niiden lisäksi tarvitset tietysti myös modeemin tai reitittimen ja nettiyhteyden. Elisa Viihteen saa nykyään kaikkien operaattorien nettiyhteyksiin mutta huomioi se että sopimusteknisistä syistä johtuen Nelonen Median kanavat näkyvät suorana netin kautta vain Elisan omilla nettiyhteyksillä (kiinteä netti tai mobiililaajakaista).

    • Anonyymi

      Siis tietysti minulla on nettiyhteys. reitittmimen kautta. Ja smart tv, jolla pääsen myös nettiin. Eli tarvitsenko siihen mitään muita laitteita. Jos otan elisa viihteen, niin siinä kuulemma tulee teksiviestinä koodi, jolla kirjautua sinne. Onnistuuko noin?

      • Anonyymi

        Riippuu siitä onko juuri sinun televisioosi saatavilla Elisa Viihde TV-sovellus, jos ei niin tarvitset sen Elisa Viihde-digiboksin. Kaikkiin älytelkkareihin tuota sovellusta ei saa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Riippuu siitä onko juuri sinun televisioosi saatavilla Elisa Viihde TV-sovellus, jos ei niin tarvitset sen Elisa Viihde-digiboksin. Kaikkiin älytelkkareihin tuota sovellusta ei saa.

        Ok, kiitos tiedosta :)


    • Anonyymi

      toimiiko elisa viihde Tietokoneessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      95
      6494
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      409
      6230
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4551
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      88
      3454
    5. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3411
    6. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      64
      3236
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3112
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      2840
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      3
      1645
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      14
      1247
    Aihe