On masentavaa nähdä ruma uuden Tukholman ja vanhan kaupungin sihuetti Slussenin suunnasta. Rakennukset ovat rumia synkän ruskeita ja epäesteettisen näköisiä muutenkin. Kauempana näkyvän "Heinätorin" kauheat tornitalot ovat kuin suoraan 1960-luvun Moskovasta.
Tukholma on ruma
Anonyymi
2
857
Vastaukset
- Anonyymi
Yli kymmenen vuotta sitten viimeiksi pistäydyttiin Keskuliikenneaseman ympäristössä (Slussen ?) Tosi kivistä maisemaa.Totta.
- Anonyymi
Onhan Tukholma kokonaisuudessaan kaunis kaupunki varsinkin kesällä ja muutenkin siellä on ison kaupungin tyyli. Aloittajan kannattaisi pyöriä Östermalmilla niin näkisi enemmän kuin tuon kuvailemansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241590
- 1241125
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161061- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4828