Parkkitalismi on vähän kuin kapitalismin alahaara, mutta siinä yksityisen rahan sijaan riskin kantaabveronmaksaja. Tämä uusi ideologia on saanut paljon kannatusta grynderipiireissä ja sen arvellaan myös kantautuneen Nobel-komitean korviin. Onnea Sarille!
Sari saamassa Nobel-palkinnon Parkkitalismin kehittämisestä?
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siinä vaiheessa kun parkkitalot puolityhjinä jauhavat kuluja veronmaksajille, tämä henkilö on vaihtanut seutukuntaa.
Voi olla Hämeenlinnan kannalta myöhäistä kun parkkitalojen purku maksaa miljoonia. Sitä ennen ne ovat karkottaneet pendelöijät,ja muut tarkan euron autoilijat.
Kyllä anti-Nobelin perusteet täyttyy!
Jos sinulla ei ole varaa auton kuluihin kuten parkkimaksuun myy romu pois ja osta terveellinen polkupyörä niin vitutus häviää.
Voi saada myös Vale-Nobelin kun kokemustakin on jo valeopettajana olemisesta.
Olet ilmeisesti jälleen kännistä sekasin.
Tämän kirjoittajan kaikki tekstit kun koottaisiin kirjaksi, olisi myyntimenestys taattu.
En usko, kuka lukisi juopon horinoita?
Kielteisesti puhut Sarista.
En todellakaan on ihan normi persu
Jos sinulla ei ole varaa tietokeneesi kuluihin kuten verkkomaksuun myy romu pois ja osta terveellinen viinapullo niin vitutus häviää.
Narkkis?