Parkkitalismi on vähän kuin kapitalismin alahaara, mutta siinä yksityisen rahan sijaan riskin kantaabveronmaksaja. Tämä uusi ideologia on saanut paljon kannatusta grynderipiireissä ja sen arvellaan myös kantautuneen Nobel-komitean korviin. Onnea Sarille!
Sari saamassa Nobel-palkinnon Parkkitalismin kehittämisestä?
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä vaiheessa kun parkkitalot puolityhjinä jauhavat kuluja veronmaksajille, tämä henkilö on vaihtanut seutukuntaa.
Voi olla Hämeenlinnan kannalta myöhäistä kun parkkitalojen purku maksaa miljoonia. Sitä ennen ne ovat karkottaneet pendelöijät,ja muut tarkan euron autoilijat.
Kyllä anti-Nobelin perusteet täyttyy! - Anonyymi
Jos sinulla ei ole varaa auton kuluihin kuten parkkimaksuun myy romu pois ja osta terveellinen polkupyörä niin vitutus häviää.
- Anonyymi
Voi saada myös Vale-Nobelin kun kokemustakin on jo valeopettajana olemisesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi saada myös Vale-Nobelin kun kokemustakin on jo valeopettajana olemisesta.
Olet ilmeisesti jälleen kännistä sekasin.
- Anonyymi
Tämän kirjoittajan kaikki tekstit kun koottaisiin kirjaksi, olisi myyntimenestys taattu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämän kirjoittajan kaikki tekstit kun koottaisiin kirjaksi, olisi myyntimenestys taattu.
En usko, kuka lukisi juopon horinoita?
- Anonyymi
Asunnotonmummo kirjoitti:
Kielteisesti puhut Sarista.
En todellakaan on ihan normi persu
- Anonyymi
Jos sinulla ei ole varaa tietokeneesi kuluihin kuten verkkomaksuun myy romu pois ja osta terveellinen viinapullo niin vitutus häviää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sinulla ei ole varaa tietokeneesi kuluihin kuten verkkomaksuun myy romu pois ja osta terveellinen viinapullo niin vitutus häviää.
Narkkis?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37953Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720