Havukoristeet

Anonyymi

Hei. Minulla olisi melko tuoreita havuja joista olen suunnitellut koristeita, onko nyt liian aikaista tehdä niitä? Nyt alkaa olla yöpakkasia, joten säilyisikö ulkona? Ja mihin aikaan olette itse ripustelleet? Olen itse aika joulu intoilija, joten havukoristeet saattavat olla esillä jo joulukuun alussa. Onko se liian aikaista ja voiko ne pitää paikoillaan kevääseen asti? Ja viimeinen kysymys onko mitään mahdollisuuksia saada niitä säilytettyä ensi vuoteen? Sori kun tuli näin paljon kysymyksiä, pahoittelen.

1

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ensi vuoteen, siis yli vuodenvaihteen.. varmaankin. ulkona ne parhaiten just säilyykin. Keväällä saattaa olla neulaset melko vähissä, eli muistuttavat lähinnä luutaa. Metsät on havuja täynnä, eikun uutta vaan tekemään, kun vanha menee huonoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5047
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1920
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1817
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1684
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1680
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      232
      966
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe