Hei. Minulla olisi melko tuoreita havuja joista olen suunnitellut koristeita, onko nyt liian aikaista tehdä niitä? Nyt alkaa olla yöpakkasia, joten säilyisikö ulkona? Ja mihin aikaan olette itse ripustelleet? Olen itse aika joulu intoilija, joten havukoristeet saattavat olla esillä jo joulukuun alussa. Onko se liian aikaista ja voiko ne pitää paikoillaan kevääseen asti? Ja viimeinen kysymys onko mitään mahdollisuuksia saada niitä säilytettyä ensi vuoteen? Sori kun tuli näin paljon kysymyksiä, pahoittelen.
Havukoristeet
Anonyymi
1
208
Vastaukset
- Anonyymi
ensi vuoteen, siis yli vuodenvaihteen.. varmaankin. ulkona ne parhaiten just säilyykin. Keväällä saattaa olla neulaset melko vähissä, eli muistuttavat lähinnä luutaa. Metsät on havuja täynnä, eikun uutta vaan tekemään, kun vanha menee huonoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647