Neste muuttui ABC:eeksi

Miksi Neste asema on muuttunut ABC asemaksi?ja tuleeko siitä pelkkä kylmä asema kun ei näkynyt kun vain automaatti hanat.
14641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Siksi, että Kuhmolaiset osaisivat lukea sen nimen.

Äänestä

Kuhmon Nesteen kiinteistö Osuuskauppa Maakunnalle. Bensanjakeluasema vaihtuu ABC:ksi, mutta vuokralaisten liiketoiminta kiinteistössä jatkuu entisellään. Lähde: Kuhmolainen

Äänestä

Onneksi on vielä selli

Äänestä
  • En aio sellin asiakkaaksi. Se on täynnään niin "onnellisia asiakkaita."

    Äänestä

Ikävä tulee nestettä oli aina mukavaa mennä tankille ja käydä maksamassa kassalla siinä sumppia mukaan ja joskus jopa leivos! Oi niitä vuosia!....

Äänestä

Minusta pelkästään hyvä että APC nyt tuossa lähellä. Paras tankkaus asema.

Äänestä
  • Itänaapurin tankkausta ei voita mikään!😅!.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Itänaapurin tankkausta ei voita mikään!😅!.

    Nuoriso ritsat, poliisit, rajavartijat ja muut mitä nyt käykäö ne käyttää lukoilin bensaa ja dieselii. Olen huomannut taas sen että posti on käyttänyt aina nesteen dieseleitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Itänaapurin tankkausta ei voita mikään!😅!.

    Joutas vaan ajelemaan. Mikäs siinä sitten.

    Äänestä

ABC nafta ja bensa hinnat on paljon korkeempia, joten neste diesel proota tulee ikävä.

Äänestä

vanha suo.isanakirja tietää abc = sodankäynnin termit , atomi , biologinen ja xxx sodankäynti.

s , op , ,ostelee kaikki suomen hölmöimmät asiat , essotkin ostettiin kaikki jotta päästään putsaamaan tontin pilaantuneet maat .
op myös testailee kustannuksellaan kaikkea maan ja taivaan väliltä , mikään muu "pankkilaitos" ei moista tee , varsinainen markettipankki.

Äänestä

Joutaa purkaa ne homeiset rakennelmat

Äänestä

Just siksi myytiin ja samasta syystä ostettiin , eläkeyhtiöt on kanssa samoissa ostoliiveissä ja suurten firmojen eläkekassat , ei ihme että eläkerahat on aina loppumassa , käsillään kun vettä kantaa ei isoinkaan lähde riitä.

Äänestä

Kivi vie ja kivinen vikisee. Laakso ottaa ja laaksonen antaa.
Turve palaa , turpeinen köyhtyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi Neste asema on muuttunut ABC asemaksi?ja tuleeko siitä pelkkä kylmä asema kun ei näkynyt kun vain automaatti hanat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu