Pyöritän isoa perhettä

Anonyymi

jossa on paljon lapsia. Omiani on kaksi muut on miehen ja yhteisiä. En ole saanut miehenlapsia komentooni vaan aina he uhmaavat minua. Äitipulen pitäisi olla rikkaus heidn elämässään ja jalustalla jota kunnioitetaan ja arvostetaan, mutta tässä perheessä niin ei käy. Onglemana on juuri miehenlapset. Miten sisin heidät ymmärtämään että olen heidän äiti, että minua totellaan ja minulta kysytään lupa asoihin ja pyydetään apua?Sitä he eivät ole ymmärtäneet.
Eivät sano edes äidiksi vaikk amuut lapset sanovat ja kunnioittavat. Aina saa riidell ja he haastavat riitaa.
Miehen exä myös hankaloittaa meidän perheen elämistä yhdessä.
Olen jämäkkä äitipuoli ja tahdon että kun lapset ovat myös minun lapsiani niin että olisi heille äiti ja ihminen jota arvostetaan ja tehdään kuin äiti sanoo.
Ei ole paljon vaadittu mutta heitä ilmeisesti on kun ei tajuu, että olen tärkeä heille ja ilman minua eivät tule pärjäämään.

4

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heitä ne konkreettisesti ulos talosta yhdeksi yöksi. Voivat sitten siellä ulkona kylmissään ja nälissään miettiä, kannattaisiko olla ihmisiksi.

    • mitäs jos itse koetat ymmärtää kaikkia lapsia,
      tai tapahtuu kuten monelle,
      lapset hakevat sitä ymmärrystä muualta,
      koulusta ja netistä,
      se seura on usein tupakoivaa ja huumeita kokeilevaa,

      jopa 8-9 v etsivät ymmärtävää seuraa jos ovat kurinalla,
      tytöt jopa vanhempia poikia.

      ja jos se ymmärtävä seura löytyy ulkopuolelta, se vie eikä sillä ole peruutusvaihdetta.

    • Anonyymi

      Exille on tehtävävä selväksi etteivät he kuulu tähän uuteen perheeseen, Eihän äitipuolikaan mene miehen exän perheeseen jos ei katso sitä tarpeelliseksi. Hän kasvattaa hänen lapset miehen luona jotta he saavat hyvät eväät eämälleen. komento on kaiken a ja o.
      Äitipuoli on aina niin työntäyteinen että ei ehdi miettiä itseään vaan kaiken antaa muille voimansa ja älynsä.
      Lasten tulee tietää ett' äitipuoli on heidän äiti isän luona ja määrää kaiken. Myös miehen aioisen hoitaja. Hänpäättää koska lapset tulee ja koska lähtee.
      Kannattaa samaistua äitipuolen työhön ja tietää mitä se on. Kasvatusta ja huoltamista ohjausta ja entisen äidin opastusta lasten kasvatuksessa.

    • Anonyymi

      Eliminoi ne pennut Lissu , ja kirjoita sitten miten sen teit, no provo pennut nyt voikin tappaa, kun niitä ei ole olemassakaan, sulla kun ei ole miestä eikä lapsia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      128
      5744
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2559
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2477
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      7
      2066
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1323
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      58
      1055
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1042
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      912
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      825
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      815
    Aihe