jossa on paljon lapsia. Omiani on kaksi muut on miehen ja yhteisiä. En ole saanut miehenlapsia komentooni vaan aina he uhmaavat minua. Äitipulen pitäisi olla rikkaus heidn elämässään ja jalustalla jota kunnioitetaan ja arvostetaan, mutta tässä perheessä niin ei käy. Onglemana on juuri miehenlapset. Miten sisin heidät ymmärtämään että olen heidän äiti, että minua totellaan ja minulta kysytään lupa asoihin ja pyydetään apua?Sitä he eivät ole ymmärtäneet.
Eivät sano edes äidiksi vaikk amuut lapset sanovat ja kunnioittavat. Aina saa riidell ja he haastavat riitaa.
Miehen exä myös hankaloittaa meidän perheen elämistä yhdessä.
Olen jämäkkä äitipuoli ja tahdon että kun lapset ovat myös minun lapsiani niin että olisi heille äiti ja ihminen jota arvostetaan ja tehdään kuin äiti sanoo.
Ei ole paljon vaadittu mutta heitä ilmeisesti on kun ei tajuu, että olen tärkeä heille ja ilman minua eivät tule pärjäämään.
Pyöritän isoa perhettä
4
129
Vastaukset
- Anonyymi
Heitä ne konkreettisesti ulos talosta yhdeksi yöksi. Voivat sitten siellä ulkona kylmissään ja nälissään miettiä, kannattaisiko olla ihmisiksi.
mitäs jos itse koetat ymmärtää kaikkia lapsia,
tai tapahtuu kuten monelle,
lapset hakevat sitä ymmärrystä muualta,
koulusta ja netistä,
se seura on usein tupakoivaa ja huumeita kokeilevaa,
jopa 8-9 v etsivät ymmärtävää seuraa jos ovat kurinalla,
tytöt jopa vanhempia poikia.
ja jos se ymmärtävä seura löytyy ulkopuolelta, se vie eikä sillä ole peruutusvaihdetta.- Anonyymi
Exille on tehtävävä selväksi etteivät he kuulu tähän uuteen perheeseen, Eihän äitipuolikaan mene miehen exän perheeseen jos ei katso sitä tarpeelliseksi. Hän kasvattaa hänen lapset miehen luona jotta he saavat hyvät eväät eämälleen. komento on kaiken a ja o.
Äitipuoli on aina niin työntäyteinen että ei ehdi miettiä itseään vaan kaiken antaa muille voimansa ja älynsä.
Lasten tulee tietää ett' äitipuoli on heidän äiti isän luona ja määrää kaiken. Myös miehen aioisen hoitaja. Hänpäättää koska lapset tulee ja koska lähtee.
Kannattaa samaistua äitipuolen työhön ja tietää mitä se on. Kasvatusta ja huoltamista ohjausta ja entisen äidin opastusta lasten kasvatuksessa. - Anonyymi
Eliminoi ne pennut Lissu , ja kirjoita sitten miten sen teit, no provo pennut nyt voikin tappaa, kun niitä ei ole olemassakaan, sulla kun ei ole miestä eikä lapsia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1106180Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400