Onko kellään muulla käynyt niin, että gynekologi (konenut ammattilainen, ei siis mikään aloittelija) ei saanut kierukkaa asennettua? Olen jotenkin tosi ihmeissäni, mikä alapäässäni vialla, kun ei kierukka mennyt sisään. Sain lähetteen naistentaudeille sairaalaan, että siellä asennetaan. Olen alateitse synnyttänyt, kipua en juuri tuntenut asennuksen yhteydessä ja ultratessa kaikki näytti olevan ok. Ja ikä 40. Totta kai tässä tulee mietittyä syövät sun muut vaivat, mutta ei auta kuin odotella.. Muita kohtalotovereita?
Vastaukset 1
- Anonyymi
Vaikka olisi kyseessä kokenut ammattilainen, ei hänkään välttämättä pysty joka kerta kierukkaa asentamaan. Voi olla ihan jokin rakenteellinen juttu, että se kierukka ei vain mennyt oikein paikoilleen. Vaikka olet synnyttänyt, ei se välttämättä tarkoita että paikat olisivat sen kummemmin "avoimemmat", että se kierukka menisi automaattisesti helpommin paikoilleen. Ei ehkä kannata vielä stressata syövästä tai vastaavista. Olisi varmasti ultrassa näkynyt jos siellä jotakin sellaista olisi, luulisi syöpäkasvaimen näkyvän. Kyllä lääkäri olisi maininnut jos olisi jotain sellaista syytä, miksi asennus ei onnistunut. Tsemppiä, rauhassa odottelet kutsua uuteen asennukseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196666Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars97599- 56580
- 41529
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505