Myytäviä asuntoja hinnoittelevilta tainnut unohtua Viitasaarenkin olevan muuttotappiokunta. Ja jos uusia asukkaita saataisiinkiin killinkejä verokirstuun kartuttamaan, viimeistään asuntojen hinnat karkoittavat potentiaaliset asukkaat lähemmäs palveluja ja kohtuullisempien asuntojen hintojen ääreen.
Kehottaisin mitä kohteliaimmin asuntoaan hinnoittelevaa tutustumaan maan yleiseen hintasoon, huomioiden sen, että asuntokauppa on jo pitkään ollut jähmeää. Hyvin harva maksaa omakotitalostakaan täällä 300t€, sillä harva tulee tänne jäädäkseen ja viimeinen Viitasaarelta lähtijä sammuttakoon valot.
Asuntojen hinnat Viitasaarells
8
270
Vastaukset 8
- Anonyymi
Ohituspaikkakunta plus tyhjennyspaikka.
- Anonyymi
Tiedän paljonkin tuttuja jotka muuttaneet viitasaarella pois.. Siellä ei yksinkertaisesti ole mitään ei töitä ei virikkeitä.
Ketään ei kiinnosta jäädä asumaan pystyyn kuolleeseen tuppukylään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiedän paljonkin tuttuja jotka muuttaneet viitasaarella pois.. Siellä ei yksinkertaisesti ole mitään ei töitä ei virikkeitä.
Ketään ei kiinnosta jäädä asumaan pystyyn kuolleeseen tuppukylään.Asiaa puhut.
Kaupunki :), jonka asukkaat pääset iltaisin ensiapuun jyväskylään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiaa puhut.
Kaupunki :), jonka asukkaat pääset iltaisin ensiapuun jyväskylään.Kyllä Jyväskylässä on hyvä asua kaikki palvelut vieressä ja juuri se ksshp 24/7
Päivystys jos akuutti tarve tulee.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Jyväskylässä on hyvä asua kaikki palvelut vieressä ja juuri se ksshp 24/7
Päivystys jos akuutti tarve tulee..Entäs jkl:n kirjasto, pitääkö pukea sementtipuku päälle ennen kuin ovelle saapuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entäs jkl:n kirjasto, pitääkö pukea sementtipuku päälle ennen kuin ovelle saapuu?
Ei tarvitse kun pysyt siellä junttilassa
- Anonyymi
Viitasaarella kun ajelee, niin melkein joka töllin nurkalla on punaisilla kylteillä merkittyjä myytäviä asuntoja. Joku kekseliäs kertoikin joku päivä takaperin osuvasti että eikö olisi helpompi merkitä ne talot joyka eivät ole myynnissä?
- Anonyymi
Eihän nyt kukaan täysjärkinen muuta vidusaarelle
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1142358Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???321275- 106973
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha631944- 71942
- 48865
- 88808
- 70686
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666