Rakastunut naiseen

Anonyymi

Olen naimisissa ja useamman lapsen äiti. Nuoresta jo tiedostin, että tykkään myös naisista, sillä ihastuin molempiin sukupuoliin. Löysin mieheni yläasteen jälkeen ja olimme 15v yhdessä. Olemme tässä olleet nyt mieheni kanssa on Off suhteessa ja tarkoitus oli vielä yrittää. Vaikeaksi asian tekee sillä olen ihastunut tai ehkä jopa rakastunut naispuoliseen ystävääni. Kriiseilen jotenkin tämän asian kanssa nyt hirveästi. Jotenkin tullut hirveä tarve tulla myös kaapista ulos.

Mitä teen. Lapsiakin mietin, mitä tämä kaikki tekee heille. Ainiin ja mieheni tietää tästä ihastuksesta, hän haluaisi silti yrittää vielä. Minä en. Jos olisin itsekäs menisin tämän naisen luokse, suutelisin, ottaisin selvää. Mutta samaan aikaan järki sanoo etten voi toimia näin. Mikä mua vaivaa?

4

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kannattaa nyt ensin ottaa selvää mitä a ja b osapuoli itse haluaa..(jutella ja kertoa tuntemuksistaan) sitten miettiä onko se kaiken aaja oo..

      • Anonyymi

        Tunnet miehesi, tätä naista et tunne ja mielessäsi häneen liitettynä on jännitys, uutuudenviehätys ja romantiikka.
        Ehkä niitä asioita joita olet kaivannut pitkässä suhteessa arjen keskellä.
        Tämä nainen voi olla lopulta aivan tylsä tyyppi, vaikka täysin epäromanttinen törkimys sitten kuin häneen kunnolla tutustuisi.
        Kehotan sinua tekemään oikein, eli kunnioittamaan avioliittolupaustasi ja etsimään se romantiikka, perhoset vatsassa olo ja intohimo omasta aviomiehestäsi.
        Rakastuit häneen joten hänessä täytyy olla paljon rakastettavaa, molemmat muuttuvat ajan saatossa mutta silti pysyvät samoina ihmisinä.
        Jos menitte kirkossa naimisiin teit liiton eli lupauksen Jumalalle, olette tulleet yhdeksi lihaksi eikä sitä pidä ihmisen erottaa.
        Vaikka kokisitkin jotain bi-tunteita ei ole mitään syytä että niitä tarvitsisi koskaan toteuttaa, sinähän pidät miehestä.


    • Anonyymi

      Minä tein noin. Olin miehen kanssa naimisissa ja olen myös useamman lapsen äiti. Tulin ulos kaapista enkä enää koskaan voisi kuvitella olevani miehen kanssa. Kannattaa kertoa tunteesi tuolle naiselle ja katsoa kuinka suhtautuu. Tsemppiä. Kyllä se siitä!

      • Anonyymi

        Kannattaako yrittää saada muutkin toimimaan yhtä itsekkäästi ja moraalittomasti kuin sinä toimit?
        Helpottaako oma syyllisyytesi jos samassa kuralätissä on muitakin ihmisiä?
        Iljettää tuollainen että omat himot laitetaan lasten tarpeiden edelle, aivan tarpeetonta naisen ryhtyä naisten kanssa vehtaamaan kun miehenkin kanssa voi olla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1612
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1611
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe